Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Budai Gyula, az uniós agrártermékekre kivetett embargó miatt szükséges külgazdasági intézkedésekért felelős miniszteri biztos a német törvényhozás alsóháza (Bundestag) mezőgazdasági bizottságának elnökével, Gitta Connemann-nal és Peter Bleserrel, a német agrárminisztérium parlamenti államtitkárával folytatott egyeztetéseket Berlinben. Az MTI szerint a tárgyalások után kiemelte, hogy Magyarország számára fontos a nézetek azonossága, hiszen Németország "a legfontosabb szövetségesünk", és a mezőgazdaságban is Európa "vezető hatalma".
A magyar kormány kezdettől fogva azt az álláspontot képviseli, hogy a vállalkozásoknak "már az embargó utáni időkre kell készülniük". A válság rendezése után "azonnal indulni kell" - hangsúlyozta Budai Gyula, hozzátéve, hogy a kormányzat folyamatos kapcsolatban áll az érintett cégekkel, és arra bíztatja őket, hogy továbbra is jelenjenek meg az oroszországi mezőgazdasági szakkiállításokon. Így tavaly az Arany Ősz elnevezésű moszkvai ágazati vásáron a válság ellenére 16 magyar társaság vett részt, és a február 9-én kezdődő Prodexpón, a legjelentősebb orosz élelmiszeripari szakkiállításon is lesznek magyar cégek - tette hozzá.
A kormány továbbra is fontosnak tartja az orosz piacot, hiszen a magyar termékeknek komoly hagyományaik vannak Oroszországban, és az orosz vásárlók egyre inkább keresik a magyar prémium termékeket - húzta alá a miniszteri biztos.