Súlyos következményei lehetnek - Senki ne egyen macskahúst!

agrarszektor.hu
Évente legalább 4 millió macskát fogyaszt el az emberiség annak ellenére, hogy a nyugati civilizációkban nem számítanak kedvelt fogásnak. A legújabb felmérések szerint a macskahús-fogyasztók elsősorban a különlegessége miatt készítik el a népszerű háziállatot, ezzel pedig jelentős veszélynek teszik ki magukat. A nem megfelelően elkészített macskahús ugyanis súlyos fertőzéseket terjeszt.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

Bár a nyugati országokban nem jellemző, a világ többi részén előszeretettel tálalják fel a macskákat főfogásként. Egy új nemzetközi tanulmány szerint évente 4 millió macskát is elfogyaszt az emberiség. Elsősorban Ázsiában számítanak népszerű ételnek, de például Madagaszkáron is szívesen készítik el macskahúsból az ebédet.

A legújabb elemzésből az is kiderül, hogy a macskahús-fogyasztók többsége azért fogyasztja az állatot, mert értékesnek találja a húsát. Sokan ajándékba kapják a macskákat, amelyeket felnevelnek és végül megesznek, a fogyasztók kisebb része pedig a kóbor macskákra vadászik - írja a munchies.vice.com.

Hódítanak az egzotikus húsok
A macskákat ugyan nem szívesen eszik meg Európában vagy Amerikában, más egzotikus húsok viszont egyre népszerűbben. Korábban már írtunk róla, hogy az USA-ban például tücsökből készült chipset hoznának forgalomba, egy dán szupermarketben pedig lárvákat és különböző rovarliszteket árultak.

A kutatók szerint viszont a macskahús veszélyes ételnek számít. A nem megfelelően átsütött hús ugyanis súlyos fertőzéseket terjeszt, így talán mégsem éri meg levadászni a szomszéd macskáját.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?