Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Bonafarm Csoport hiteleinek tavaly év végi tárgyalásakor a finanszírozó bankok kérésére a tulajdonosi kölcsönt tőkévé alakítottuk - kommentálta a decemberi tőkeemelést az agrárszektor.hu-nak a cégcsoport. A lépés nem jelentett új tőkebevonást, hanem csak azt, hogy a korábban adott kölcsönöket a saját tőke soron szerepeltetik.
A cégcsoportban tulajdonos Csányi Sándor a Bonafarm Zrt.-nek a Bonitás 2002 Zrt.-vel nyújtott tulajdonosi kölcsönöket, mivel a szintén Csányi-tulajdonú Bonitás közvetlen tulajdonos a Bonafarm Zrt.-ben. A Bonafarm Csoport az elmúlt 10 évben 90 millió euró tulajdonosi kölcsönt halmozott fel, amelyeket beruházásokra fordított.
Tavaly decemberben a teljes kölcsönállományt tőkévé alakították, így - 28,3 milliárd forintos tőkeemeléssel - a Bonfaram Zrt. alaptőkéje 37 milliárd forintról 65,3 milliárd forintra nőtt. A Bonafarm Zrt. a vállalatcsoport menedzsment cégének számít, amely a csoportszintű stratégia kidolgozásáért és a közös feladatok elvégzéséért felelős.
A tőkésítés célja az volt, hogy megállapodás szülessen a finanszírozó bankokkal - közölték a cégcsoportnál. A Bonafarm Csoportot a Raiffeisen-CIB konzorcium finanszírozza mintegy 100 millió eurós összeggel.
A hitelező bankok a kockázatkezelés szempontjából előnyösebbnek tartották, ha a tulajdonos kölcsön helyett véglegesen biztosít tőkét a Bonafarm számára. A saját tőkéből származó kifizetések (tőkeleszállítás, osztalékfizetés) ugyanis szabályokhoz kötött tranzakcióknak minősülnek, míg a kölcsön-visszafizetés a cég saját döntésének függvénye. A bankok így a saját tőkét preferálják, és kiemelten figyelnek a sajáttőke-ellátottságra is - indokolta a tőkeemelést a cégcsoport.