Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A pontyok a társaság buzsáki tógazdaságából kerülnek a Balatonba, elsőként Balatonföldváron és Balatonfűzfőn - mondta az MTI-nek Nagy Gábor, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. horgászati ágazatvezetője. A legnépszerűbb horgászhalból idén is 300 tonnányi a BHN telepítési kötelezettsége, amelyet az idén is túl akarnak teljesíteni.
A telepítési helyszínek kiválasztásakor több szempontot is figyelembe kell venni, például azt, hogy a Balaton mindhárom medencéjébe közel azonos halmennyiségű hal kerüljön. A telepítések időpontját a halgazdálkodási társaság minden alkalommal meghirdeti a honlapján, valamint értesíti a helyi horgászegyesületek képviselőit is. Az elmúlt években egyetlen alkalommal sem került szállítmány a Balatonba úgy, hogy a telepítést ne kísérték volna figyelemmel helyi horgászok - mondta a horgászati ágazatvezető.
Az országos szabályozásnál némileg szigorúbb balatoni horgászrend szerint március 1. és március 31. között tilos csalihalat, halszeletet, műcsalit a horgászhelyen és a horgászcsónakban tartani, azzal horgászni, továbbá a süllő, a balin, a kősüllő és a sügér mellett a csukát és a harcsát megtartani. Amennyiben a tilalmi időszakban ragadozó hal akadna horogra, a horgász köteles azt kíméletesen visszaengedni a vízbe. A BHN halőrei ebben a hónapban kiemelten ellenőrzik a horgászrend betartását.