Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Összesen 30 sertés párizsit vizsgáltak meg a hivatal munkatársai - áll a Nébih közleményében. 17 szeletelt és 13 rúdterméket hasonlítottak össze, amelyek között 27 natúr, illetve 3 füst ízű, ízesítésű volt. Összetételüket tekintve 22 sertéshús, 7 sertés és marhahús, 1 párizsi pedig sertés- és baromfihús felhasználásával készült. Ugyanakkor "sertés párizsinak" csak az a termék nevezhető a Magyar Élelmiszerkönyv előírása szerint, amelynél az 51 százalékos minimális hústartalom 70 százaléka sertésből származik. A vizsgált 30 párizsit 11 üzem állította elő, 7 magyar, 3 osztrák és 1 német üzemben készült.
A tesztelők két csoportban, szeletelt és rúd kiszerelésű párizsikat bíráltak. A szeletelt sertés párizsiknál első helyen az osztrák Berger Feine Extrawurst végzett. Második lett a Pick Nosztalgia Párizsi, míg harmadikként a Wiesbauer Dunahús Delikát Párizsi zárt. A rúd kiszerelésű sertés párizsik között első helyen a Pick Nosztalgia Párizsi végzett. Második lett a Berger Feine Extra Párizsi, míg harmadikként a Pick Füst Ízesítésű Párizsi ért el helyezést a dobogón.
A kedveltségi vizsgálaton egy terméket nem pontoztak a bírálók, mivel savanykás íz volt érezhető rajta, ami a nem megfelelő, "öreg" alapanyagra vezethető vissza. A termék valamennyi laboratóriumi kritériumnak megfelelt, de fogyasztásra alkalmatlan volt, így a mellékíz miatt nem került bele a rangsorba.
A párizsikat laboratóriumban is megvizsgálták. Az elvégzett mikrobiológiai vizsgálatok szerint élelmiszerbiztonsági szempontból mindegyik párizsi megfelelt az előírásoknak. Az analitikai vizsgálatok eredménye alapján, amellyel a minőségi követelmények betartását ellenőrizték a Nébih szakemberei, egy termékkel azonban probléma adódott.
A vállalkozóval szemben a Nébih szakemberei hatósági eljárást indítottak, és minőségi hiba miatt élelmiszer-ellenőrzési bírságot szabnak ki.
A teszt során vizsgált 30 termék között bőven akadt, amelyek csomagolásán olvasható volt a "gluténmentes", "laktózmentes", "szójamentes", "tejfehérjementes" felirat. Szintén laboratóriumban vizsgálták, hogy ezek az állítások helytállóak-e. Valamennyi vizsgálat megfelelő eredménnyel zárult, azaz a mentességre vizsgált termékek valóban "mentes" termékek voltak - rögzíti közleményében a Nébih.
A terméktesztről az alábbi videó készült: