Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
"Felfutási terv" alapján éri el csúcskapacitását a nemrég átadott visontai búzakeményítő gyár, amely teljes üzemmódban naponta 750 tonna búzát dolgoz majd fel - nyilatkozta az agrárszektor.hu-nak Tóth Anett, a Viresol Kft. ügyvezető igazgatója. A 33 milliárd forintos beruházással, 6,2 milliárd forintos kormánytámogatással felépített gyárat a napokban Orbán Viktor miniszterelnök avatta fel. A Viresol Kft. 51 százaléka az Opus Nyrt. tulajdonában áll, amely Mészáros Lőrinc üzletember érdekeltségébe tartozik.
Tóth Anett tájékoztatása szerint a gyáravatással lezárult a próbaüzemi időszak, és a feldolgozót fokozatosan futtatják fel a csúcstermelés szintjére. Folyamatos üzemmenettel és alapanyag-beszerzéssel dolgoznak, így a vállalat működése közvetlenül nem függ a nyári betakarítási időszakoktól.
A Közép-Európa legmodernebb búzakeményítő-gyártójának számító cég évente 250 ezer tonna takarmánybúzát dolgoz majd fel, amelynek nagy részét közvetlenül a magyar termelőktől vásárolja fel. Emellett együttműködésre törekednek a hazai gabonakereskedőkkel, illetve Tóth Anett szerint ki szeretnék használni azokat a szinergiákat is, amelyeket a tulajdonosi kör más agrárvállalatai nyújtanak. Mint az agrárszektor.hu beszámolt róla, Mészáros Lőrinc tavaly év végén tőzsdén kívüli agrárérdekeltségei többségét közös szervezetbe, a Talentis Agro Holdingba integrálta, de a Viresol Kft. nem került a holdingot alkotó agrárcégek közé, mivel a vállalat a tőzsdén szereplő Opus Nyrt. konszolidációs köréhez tartozik.
A visontai feldolgozó alapvetően natív, illetve módosított keményítőket és maltodextrint állít elő, emellett pedig melléktermékként glutént, alkoholt és takarmány-alapanyagot gyárt. A termékek 70 százalékát az exportpiacokon értékesítik, amelyek közül Közép-Kelet-Európa tekintik első számú célpontnak, de Nyugat-Európába, Ázsiába és a Közel-Keletre is szállítanak majd. Az ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint a cég vásárlói között a világ legnagyobb multinacionális vállalatai is szerepelnek, de vevői partnereik nevét csak a tőkepiaci jogszabályoknak megfelelően hozhatják nyilvánosságra.
Maximális kapacitáskihasználtság mellett az új gyár éves forgalma elérheti a 100 millió eurót, de a további növekedés érdekében újabb fejlesztéseket is terveznek - tette hozzá Tóth Anett. A társaság célja, hogy az iparág régiós innovációs és tudásközpontjává váljon. Következő beruházásként hamarosan elkészül a vállalat módosított keményítő-üzeme, míg közép- és hosszú távon logisztikai és raktár központ építését, innovációs K+F laboratórium létrehozását és interaktív gyárfelügyeleti rendszer integrálását tervezik.