Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A Solein névre keresztelt proteinliszt íztelen, ezért kiválóan alkalmas lehet kenyérfélék, tészták, jégkrémek vagy akár szószok készítésére is, írta meg a Farming Life. Emellett állati takarmánynak is alkalmas lehet, amivel kiválthatjuk az esőerdők talaján termesztett, importszóját is. Leon Terry professzor, a Cranfield Egyetem környezetvédelmi és agrár-élelmiszeripari egységének vezetője szerint egyre nagyobb az érdeklődés a szintetikus élelmiszerek iránt, de a fogyasztók általi elfogadásuk kapcsán vannak még kérdések.
Az egyik ilyen az, hogy készült-e hiteles életciklus-elemzés a termékről, azaz megvizsgálta-e valaki, hogy a termék teljes életútja során milyen potenciális hatásokat gyakorolt a környezetére? Illetve kérdéses még, hogy van-e tényleges igény erre a termékre? A professzor azt is megjegyezte, hogy nem először fordult már elő, hogy az új technológia által kínált újszerű élelmiszerek elfogadása nem volt éppen zökkenőmentes, elég csak a genetikailag módosított növényekre gondolni. Leon Terry professzor szerint a szintetikus proteinnek inkább az állati takarmányok alternatívájaként lehet jövője.
Dr. Adrian Williams, a School of Water, Energy and Environment docense elmondta, hogy az új technológia ígéretes, de a teljes potenciál felderítéséhez több értékelésre lenne szükség. Szerinte az új technológia már csak azért is nagyon érdekes, mert szembemegy a megszokott gombaalapú proteinekkel, amelyek a levegőben található szén-dioxid helyett növényi táptalajból szerzik be a szükséges tápanyagokat. A docens szerint az új protein előállításának legfőbb korlátja a hidrogén előállításához szükséges megújuló forrásokból származó elektromosság lesz. Ehhez ugyanis még mindig szükség van ásványokra és megfelelő infrastruktúrára. Ezt az új proteint, jelezte Dr. Adrian Williams, életciklus-elemzésnek kellene alávetni, hogy kiderüljön, különböző körülmények között összességében milyen előnyökkel járhat a fehérje használata.