Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Aggódnak a kínai méhészek, a koronavírus megfékezésére elrendelt utazási tilalom miatt ugyanis nehezebben mozognak, ami azt jelenti, hogy a méhek akár hetekig is táplálék nélkül maradhatnak, ez pedig a pusztulásukhoz vezethet - írja a Reuters-re hivatkozva a Világgazdaság. Egy hszincsiangi méhész elmondása szerint háromszáz kaptára maradt felügyelet nélkül az otthonától 200 mérföldre lévő gazdaságban, ráadásul ha a méhek elpusztulnak, akkor oda az egész éves jövedelme. A méhek számának csökkenése, valamint a tavaszi beporzás elmaradása 300 ezer kínai méhész megélhetését veszélyeztetné, valamint a mézpiacot, illetve a beporzásra támaszkodó növények termelését is jelentősen visszavetné.
A vírusügyi intézkedések miatti veszteségeket elismerve a Kínai Méhészettudományi Szövetség arra biztatja a méhészeket, hogy lépjenek kapcsolatba a helyi hatóságokkal annak érdekében, hogy a méhekhez utazhassanak táplálás céljából. Peking felkérte a helyi önkormányzatokat, hogy minimalizálják az állatok, illetve az állati takarmányok szállításának korlátozását - külön kiemelve a méheket - a végrehajtás azonban körülményes.
Kína évente körülbelül félmillió tonna mézet termel, a globális termelés körülbelül egynegyedét adva - ezzel pedig a világ legnagyobb méztermelőjének számít. Az Európai Unióba, valamint az Egyesült Államokba több mint 100 ezer tonna kínai méz érkezik.