Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács szerint az idei helyzet talán annyiban szerencsésebb, hogy a tavalyi gyenge termés után most általában erős virágzást, nagy virágsűrűséget vártak a legtöbb gyümölcsfajnál, így kedvezőbb helyzetben érkeztek a tavaszi fagyok, ez pedig tompíthatja a terméskiesés mértékét, írta meg a 24.hu a Beol.hu információi alapján. A FruitVeB közlése szerint azonban valószínűsíthető, hogy nagy termésre már nem lehet számítani az érintett gyümölcsök tekintetében, de egy normális, közepes termésre országos viszonylatban még van remény. Kivéve a kajszit és az őszibarackot.
Ahogy a Békés megyei hírportál ismertette, a Dél-Alföld régió egyik legnagyobb gyümölcstermesztőjénél, a csorvási Hunapfelnél a cseresznyét és az almát is alaposan megcsípte a fagy, egy Sarkadkeresztúr melletti szilvásban pedig egyetlen szilvafajta tartott ki a fagyban, abból körülbelül a normál termés felét várja a gazda, és a kisebb kerteket sem kímélte az időjárás. A megyeszékhely határában kertészkedő Tóth Sándor úgy fogalmazott, sárgabarackból idén sajnos egy szem se lesz, de a kajszija is súlyosan károsodott, a szőlőben pedig a Csabagyöngye és az Irsai Olivér fajtákon sem vár már termést. A szilva is megritkult és a meggy, valamint a cseresznye is hiába bontott gyönyörű virágokat, a kertész szerint a fagy miatt a mostani termés várhatóan igen gyenge lesz.
A FruitVeB szerint a kajszibaracknál általában 70-90%-os virágkárról szólnak a jelentések, és nagyon gyakori a teljes károsodás is, így országos viszonylatban körülbelül 80%-os virágkárról lehet beszélni. Ezután következik az őszibarack, amelynél szintén jelentős számú virág veszett el, 60-90% közé tehető a virágkárok mértéke. A károsodás sorrendjében a cseresznye és a körte következik, általában 40-70% körüli virágkármértékről kaptak jelentéseket a FruitVeB szakemberei.