Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Magyarország az Európai Unió egyik meghatározó meggytermelője, Lengyelország - melynek területe több mint háromszorosa hazánkénak - után a második helyen áll. A hazánkban megtermelt meggy minősége nagyon jó, ezért keresett külpiaci termék. A magyar meggy fő felvevőpiaca a feldolgozóipar, az uniós meggybefőtt-kereskedelemben Magyarország vezető szerepet tölt be, az ellátás több mint 40 százalékát adja - olvasható a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közleményében.
Idén év végén decemberben is kiosztja a Portfolio Csoport a Portfolio Agrárdíjakat az Agrárszektor 2021 Konferencián. Ebben az évben nyolc kategóriában díjazzuk a hazai agrárgazdaság legjobbjait és a legkiemelkedőbb agrárgazdasági teljesítményeket.
Hazánkban közel 14 ezer hektáron termesztenek meggyet, az éves meggytermés - évjárati hatásoktól függően - alapvetően 60-90 ezer tonna között ingadozik. Ennél tavaly és tavalyelőtt kevesebb termett. A hazai lakossági meggyfogyasztás átlagosan évi 15 ezer tonna, ennek 30 százaléka a friss meggy.Az elmúlt néhány évben erősödött a frisspiaci fogyasztás és növekedett a fagyasztott meggy iránti kereslet is, ám továbbra is a meggybefőtt a legkedveltebb a vásárlók körében. A NAK által korábban végzett felmérés szerint legnagyobb területen Érdi bőtermő, Újfehértói fürtös, Debreceni bőtermő és Kántorjánosi fajtákat termesztenek. Jellemzően a hazai meggy jelentős része, körülbelül 60-80 százaléka exportra kerül, ennek - egy átlagos évet tekintve - harmada a frissmeggy; több mint fele a meggybefőtt; nyolcada-tizede pedig fagyasztott meggy. A magyar meggy legnagyobb külföldi felvevőpiaca Németország.
A meggyültetvények száma és területe az észak-alföldi régióban a legnagyobb (5614 hektár) - azon belül döntően Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, 4748 hektár -, ugyanakkor ott a legkisebb az ültetvények átlagos mérete (3 hektár körüli). A Dél-Alföld és Közép-Magyarország (elsősorban Bács-Kiskun és Pest megye meggyültetvényeinek köszönhetően) együttesen 27 százalék körül részesedik a meggyterületből, míg az észak-magyarországi régió 14,6 százalékkal. A betakarításra elsőként a Duna - Tisza közti területeken szokott sor kerülni, majd a legvégén Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.