Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az USA-ban, de több nyugat-európai országban is - így Franciaországban, ahol eddig 16 millió madár került kényszervágásra, novemberben rendeltek el zárt tartást - most amiatt robbant ki fogyasztóvédelmi jellegű vita, mert egyrészt a városi lakosságot meglepetésként érte, hogy madárinfluenza-járvány idején a szabadtartásos és organikusan tartott állományokat is bezárják, ugyanakkor többen megkérdőjelezik, hogy jogosan értékesíthetik-e ezek a gazdaságok továbbra is szabadtartásos címkével, magasabb árkategóriában a karanténban tojt tojásokat. Mivel ez akár a fogyasztók megtévesztéseként is felfogható - írja a Reuters alapján az Index. Noha a vásárlók egy része megérti az intézkedések szükségességét, a tájékoztatás hiányát azonban mindenképp felróják a tojástermelőknek és a boltoknak is.
Az ilyen esetekben az EU-s és a brit szabályozás szerint mintegy 16 hetes zárt tartás után tájékoztatni kell a fogyasztókat a tartáskörülményekre vonatkozó változásról. Addig azonban a termelők használhatják a szabadtartásos megjelölést. A jelenlegi szabályok szerint Nagy-Britanniában például a karanténos állományokból származó tojásokra átmenetileg a ketreces tartásból származásra utaló feliratot kell tenni. Az USA-ban megengedőbbek, hiszen nem kell átcímkézni a madárinfluenzához hasonló váratlan események miatt az organikusan, illetve szabadtartásos állományokból származó tojásokat. Összesen csak annyi a feltétel, hogy normál esetben ezeknek a jószágoknak lehetőségük van a friss levegőre is kijutni.