Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A városlakók által termelt szemét mennyisége drámaian emelkedik majd a következő két évtizedben, és a növekedés jelentős hányadáért a fejlődő országok gyorsan növekvő városai lesznek a felelősek - hangsúlyozta az intézmény a The Guardian című brit lap internetes kiadásának ismertetése szerint.
A What a Waste: a global review of solid waste management (Micsoda pazarlás: a szilárdhulladék-kezelés globális áttekintése) című tanulmány elsőként szolgáltat részletes adatokat a városi szilárdhulladék termeléséről, összegyűjtéséről, összetételéről és kezeléséről országokra, illetve régiókra lebontva.
A városi szeméttermelés éllovasai közé tartozik Kína - amely 2004-ben fosztotta meg az Egyesült Államokat a világ legnagyobb szeméttermelőjének címétől -, Kelet-Ázsia egyéb részei, Kelet-Európa néhány területe és a Közel-Kelet. A hulladékmennyiség növekedési aránya ezeken a területeken összhangban van a városiasodás ütemével és a GDP növekedésével.
A becslések szerint a városi szilárdhulladék éves mennyisége a jelenlegi 1,3 milliárd tonnáról 2,2 milliárd tonnára fog növekedni 2025-re, a szemétrengeteg kezelésének éves költsége pedig a mostani 205 milliárd dollárról 375 milliárd dollárra emelkedik. A legmeredekebb költségnövekedés elsősorban a szegényebb országokat fogja sújtani.
Az életszínvonal emelkedése és a városi népesség számának növekedése nyomán a hulladékkezelés egyre súlyosbodó problémát jelent majd - figyelmeztetnek a szerzők, hozzátéve, hogy a szilárdhulladék kezelés a városok által biztosított legfontosabb közszolgáltatás. Azok a települések, amelyek nem képesek hatékonyan ellátni ezt a feladatot, csak nagyon ritkán képesek az olyan jóval összetettebb szolgáltatások biztosítására, mint az egészségügyi ellátás, az oktatás vagy a tömegközlekedés.
A probléma megoldására integrált hulladékkezelési terv kidolgozását javasolják a szakemberek. A Világbank fenntartható fejlődéssel foglalkozó részlegének alelnöke, Rachel Kyte szerint az eredmények segíthetnek a hulladék csökkentését, újrafelhasználását, illetve hasznosítását célzó helyi szintű programok kidolgozásában.
forrás: MTI/Gazdasag.ma.hu