Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A tudomány, az innováció területét egyre kevésbé lehet elválasztani a magánszektortól, amely ráadásul új megközelítéssel képes kezeli a régi, meglévő problémákat is. Az elmúlt évek innovációs lépései is mindinkább a magánszektortól származnak – hangzott el az eseményen. A fejlődés folyamatában pedig a tudomány és bizonyítékalapú döntéshozatal egyre inkább előtérbe kerül.
Egy hét az agrártudásról
Az esemény apropója az Európai és Közép-Ázsiai Tudományos és Innovációs Hét, amelyet a FAO szervezésében Budapesten tartanak október 2-a és 5-e között. A FAO célja, hogy ezen a rendezvényen a kormányok, kutatóintézetek, civil társadalmi szervezetek és a magánszektor számára platformot biztosítson a tudomány, a kutatás, az innováció, valamint a politika és a szakpolitika közötti kapcsolódási mechanizmusok integrációjának szükségleteivel, hiányosságaival és lehetőségeivel kapcsolatos tapasztalatok megvitatására és megosztására.
Mindezt azzal a céllal teszik, hogy felgyorsítsák az átalakulást a fenntarthatóbb, inkluzívabb és ellenállóbb agrár-élelmiszeripari rendszerek felé Európában és Közép-Ázsiában.
Stratégiai célok
Mindez kapcsolódik a FAO 2022-31-es stratégiájához is. A FAO 2022-ben jóváhagyott első tudományos és innovációs stratégiája megteremti az alapokat a tudomány és az innováció használatának fokozásához a FAO technikai beavatkozásaiban és normatív iránymutatásaiban.
A program célja, hogy a tudomány és az innováció révén megerősítse a FAO kapacitásait a stratégiai keret végrehajtásának támogatása és a fenntartható fejlődési célok elérése érdekében.
Ez a stratégia kiegészíti a FAO éghajlatváltozással kapcsolatos stratégiáját, a FAO magánszektor bevonására vonatkozó stratégiáját és a biológiai sokféleségnek a mezőgazdasági ágazatokban való érvényesítésére vonatkozó FAO-stratégiát is, szervesen kapcsolódva azokhoz.
A technológia, az innováció és az adatok keretén belül a programozási beavatkozások gyorsítóinak tekinthetők. Ennek középpontjában az agrár-élelmiszeripari rendszerek átalakítása áll, hogy azok hatékonyabbá, rugalmasabbá és fenntarthatóbbá váljanak a jobb termelés, a megfelelő táplálkozás és jobb környezet elérése érdekében.
Cél az ellenállóbb agrárium
Az eseményen elhangzott: a tudományalapú megközelítések és innovációk, beleértve a helyi tudásra támaszkodó megközelítéseket is, komoly lehetőségeket rejtenek az agrár-ökoszisztémák ellenálló képességének javításában. Ennek révén jobban reagálhatnak a többszörös válságokra, valamint igazságosabb és környezetbarátabb agrár-élelmiszeripari rendszerek létrejötte is lehetővé válik.
A FAO globális tevékenységének része az európai és közép-ázsiai térségre vonatkozó regionális cselekvési terve is. Az európai és közép-ázsiai agrár-élelmiszeripari rendszerek előtt álló összetett kihívások megoldásához a tudomány, a technológia és az innováció hasznosítására van szükség.