Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A FAO közleményében azokat szólította meg, akik szeretnének tenni a Föld fennmaradásáért, élhetőbbé tételéért, de nem tudják, hogy fogjanak hozzá. Az alábbi öt témában ajánlott kiadványok ebben segíthetnek az érdeklődőknek. A kiadványok kizárólag angol nyelven érhetőek el.
1. Biológiai sokféleség
Ebben a témakörben a FAO egyik legjelentősebb kiadványa a "Jelentés az táplálkozási és mezőgazdasági biodiverzitásról" címet viseli. A teljes kiadványnak létezik egy rövidített változata is, amely, mintegy összefoglaló jelleggel, ad átfogó képet ad egy kiemelkedően fontos területről: a biológiai sokféleségről. A növényeknek és állatoknak, melyek táplálékot, takarmányt, üzemanyagot és rostot biztosítanak, továbbá az élelmiszertermelést segítő organizmusoknak, kulcsszerepük van a világ élelmiszerellátásában, az egészséges és tápláló étrendben, a vidéki térségek megélhetésének biztosításában és az emberek és közösségek jobb ellenállóképességében. A jelentés a biológiai sokféleség jelenlegi állapotát veszi górcső alá, ezért érdemes lehet átolvasni a téma jobb megismeréséért. A kiadvány a fentiek mellett digitális formában is elérhető!
2. Klímaváltozás
A fiatalok egyre hangosabban hallatják hangukat, ha az éghajlatváltozásról van szó. A "Mozgásban az ifjúság a klímaváltozás ellen!" címet viselő kiadvány olyan globális kezdeményezéseket mutat be, melyekben a fiatalok kulcsszerepet játszottak.
3. Élelmiszerbiztonság
Az élelmiszerbiztonsági világnapról szóló kiadvány az élelmiszerbiztonsági világnaphoz kapcsolódik, amire tavaly került sor első alkalommal. A tájékoztató anyagot az ehhez kapcsolódó esemény során mutatták be, hogy informáljon a témáról, illetve felhívásként az ipar szereplői számára a biztonságos élelmiszer garantálására az élelmiszerlánc teljes egészén.
4. Fiatalok bevonása
Az Energia kézikönyv a fiatalabb korosztályoknak készült. A FAO más ENSZ szervezetekkel együttműködésben kidolgozott ifjúsági sorozata a 18 év alattiak figyelmét igyekszik felhívni olyan témákra, mint a mezőgazdaság vagy a klímaváltozás, hogy tágabb környezetükben ők maguk is aktív részesei legyenek a változásnak. Ez a kiadvány a fenntarható energiatermelésről szól, és arra a kérdésre keresve a választ, hogy miként tudunk közösen tenni a jobb energiaellátásért a világon.
5. Digitális innováció
Ahogy átlépünk az új évtizedbe, egyre több szó esik a digitalizációról. A digitális technológiák gazdasági előnyöket kínálhatnak a mezőgazdaságban, növelve a termelékenységet, a hatékonyságot és az értékesítés lehetőségeit. Társadalmi és kulturális előnyökhöz juthatunk általa ahogy javul a kommunikáció és csökkennek az egyenlőtlenségek. A digitális technológia a mezőgazdaság motorja lesz a jövőben, úgyhogy jobb nem lemaradni a tudásban. Ebben nyújthat segítséget a FAO Digitális technológiák a mezőgazdaságban és vidéken című kiadványa.