Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Egyre több gazda használja az állattenyésztésben is a digitális technológiát, egy új-zélandi marha- és juhgazdaságban például juhászkutyák helyett drónokat használnak az állatok terelésére - írja a www.agriland.ie. A drónok nem csak a terelési időt csökkentik le, de képesek rögzíteni, majd később lejátsztani a kutyák ugatását is.
A gazdák a téli, hideg időben is tudják használni a drónokat, így nem kell kimenniük a fagyba, mégis folyamatosan nyomon tudják követni az állományt, és ellenőrizhetik, hogy a kijelölt területen belül vannak-e. Ha pedig bárányellés van, akkor körbe tudnak repülni az állatok felett, és megfelelő nagyítással felügyelni tudják a juhokat, anélkül, hogy ténylegesen zavarnák őket. A drón ugyanakkor nem minden időjárási körülmények között alkalmazható, a szeles és az esős időben ugyanis nem ajánlott a használatuk.
Az "ugató" drónról az alábbi videó készült:
Azzal, hogy a drón képes lejátszani a kutyák ugatását, sokkal gyorsabb megoldhataó az állomány terelése, mintha juhászkutyákat alkalmaznának. Emellett a távvezérlésű drón sokkal kevesebb stresszt jelent az állatoknak, mint a kutya. Az új-zélandi gazdálkodók hozzátették azonban, hogy a jövőben sem fogják teljes mértékben drónokkal helyettesíteni a kutyákat, hanem együtt fogják majd őket alkalmazni.