Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A P4 Multispectral a hat különféle szenzorából beérkező adatokat fésüli össze, így képes felmérni egyenként és területre viszonyítva a növények egészségét, a gyomnövények mértékét, a jelen levő rovarpopulációkat és a talaj különböző állapotait. A drón egy gimballal stabilizált képalkotó rendszerrel rendelkezik, amely egy RGB (vörös, zöld és kék fénnyel operáló) kamerából és egy multispektrális kameratömbből, valamint öt keskenysávú szenzorból áll, amelyek a látható és a nem látható tartományban is működnek. A szenzorok között található a közeli infravörös tartományban dolgozó, illetve a növények monitorozásában különösen fontos vörös színhatárt (red edge) tartományban érzékelő kamera is. A szenzorok által közvetített adatok betekintést engednek a növényzet állapotába, a talaj összetételébe, a víz sótartalmába és szennyezettségébe is.
A DJI szerint a drónba bónuszként beépített, a napfény színtartományában működő szenzor nagyban javítja a különböző napszakokban végrehajtott repülések során begyűjtött adatok pontosságát és konzisztenciáját. A DJI Ground Station Pro repüléstervező applikációja segítségével a drón kezelői könnyedén és valós időben váltogathatnak a normál RGB kameranézet és a NDVI-nek (Normalizált Difference Vegetation Index) nevezett nézet között, amely a kamera által mutatott területen a vegetáció erősségét, sűrűségét mutatja.
A drónRTK és TimeSync rendszerekkel is fel lett szerelve, amelynek köszönhetően valós időben, fotogrammetriai igényességgel képes képeket készíteni, akár centiméteres pontossággal. A gyártó állítása szerint a P4 Multispectral kompatibilis a standard ipari munkafolyamatokkal, például a DJI vagy más nagy szolgáltató által készített repülésprogramozó, térképész és elemző szoftverekkel.
A DJI Ground Station Pro alkalmazással a felhasználó automatikusan megismételhető programokat is meghatározhat a drónnak, ideértve a repüléstervezést, a célfeladat kivitelezését és a repülési adatok kezelését. A drón által gyűjtött adatok a DJI saját, Terra nevű, vagy más gyártó által készített platformra lesznek továbbítva további vegetációs indexek készítése céljából. Ezen felül a P4 Multispectral a DJI D-RTK 2 High-Precision GNSS Mobile Station nevű új funkciójának köszönhetően internetkapcsolat nélkül képesek az RTK-rendszereknél megszokott pontosságra.
A drón a Phantom repülőgép vázára épült, maximálisan kihasználva a DJI OcuSync adatátviteli rendszerét. A gyártó szerint ez simább repülési élményt tesz lehetővé, kevesebb jelhibát és jobb videoátvitelt, valamint akár 7 kilométeres hatótávot. A drón mindkét kamerája 2 megapixeles felbontású, teljesen feltöltött akkumulátorral pedig maximum 27 percnyi repülésre képes. A drón idén októbertől két konstrukcióban már kapható az Európai Unióban is, az ára pedig 2-3 millió forint között mozog. Mindkét konstukcióhoz jár egy éves licensz a DJI Terra és a DJI Ground Station Pro programokhoz, a drágább kiszereléshez pedig hozzátartozik a D-RTK 2 Mobil Base Station is.
A cikk eredeti nyelven a Future Farming oldalán olvasható. A címlapkép és a videó a DJI tulajdona.