Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A XAG közleménye szerint a drón felhasználási lehetőségei közel végtelenek. Az XPlanet használható lesz például permetezésre, lombtrágyázásra, erdővédelmi feladatokra, de akár ráktelepeken etetésre is. A gyártó elmondása szerint a drónt úgy tervezték, hogy a használata a hagyományos módszereknél 90%-kal kevesebb vizet és 30%-kal kevesebb vegyszert vegyen igénybe, egyúttal növelve mind a terméshozamot, mind a megtermelt élelmiszerek minőségét.
Ez a világ első teljesen integrált mezőgazdasági drónja, amely egy korábban elérhetetlen szintre fogja emelni a permetezés hatékonyságát, amely elérheti az óránkénti 18 hektáros teljesítményt is. A drón a szintén XAG gyártmányú JetSeed Granule Spreading System nevű szórórendszerrel is felszerelve 18 méter per szekundumos sebességgel 6,5 hektárt képes precízen bevetni rizzsel, amellyel a manuális vetési megoldásoknál nyolcvanszor gyorsabbnak és hatékonyabbnak bizonyult. Az XPlanet négyrotoros drón kompatibilis lesz a gyártó különféle feladatra tervezett moduljaival, a maximális hasznos teherbírása pedig el fogja érni a 20 kilogrammot is.
A drón 4D-s képalkotó radarral lesz felszerelve, amellyel képes lesz érzékelni a közvetlen környezetét, és automatikusan elkerülni az útjába kerülő akadályokat. A cég tájékoztatója szerint a drón okostelefonon vagy a saját vezérlőegységén keresztül irányítva képes lesz a terepviszonyoktól függetlenül önállóan, centiméteres pontossággal dolgozni.
A cikk eredeti nyelven a Future Farming oldalán olvasható. A cikkben felhasznált kép- és videóanyagok a XAG tulajdonát képezik.