2024. november 28. csütörtök Stefánia
Módosulnak az előírások 2025-től: ez minden magyar gazdát érint

Módosulnak az előírások 2025-től: ez minden magyar gazdát érint

agrarszektor.hu
Szükséges az agráriumban a modern technológiák és a fenntartható gyakorlatok elterjesztése a környezeti kihívások kezeléséhez. Ez az ágazat hosszú távú versenyképességét is segíti. Különösen fontos a fenntarthatóság és az innováció kapcsolata, az agráriumban elérhető modern technológiák - például a precíziós gazdálkodás, a mikrobiológiai készítmények alkalmazása és a bemutató gazdaságok hálózatának fejlesztése - jelentős szerepet játszhatnak a fenntartható termelési gyakorlatok elterjesztésében.

Már csak néhány nap és ismét együtt a hazai agrárszakma az Agrárszektor konferencián Siófokon!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Nagy István, Áder János, Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Országos Környezeti, Vízgazdálkodási és Fenntarthatósági Osztálya, valamint Biomassza Alapú Gazdaságok Alosztálya közös ülést tartott Dunaharasztiban. Az esemény célja az agrárium fenntarthatósági kihívásainak és innovációs lehetőségeinek megvitatása volt, különös tekintettel a vízgazdálkodásra, a biomassza alapú gazdálkodásra és a zöld támogatásokra - írja közleményében a NAK. A fenntarthatóság három alappillére a környezetvédelem, a társadalmi jólét és a gazdasági stabilitás. A fenntartható mezőgazdasági gyakorlatok nemcsak a környezeti egyensúly fenntartásában játszanak kulcsszerepet, hanem hozzájárulnak a vidéki közösségek életminőségének javításához és az ország hosszú távú gazdasági fejlődéséhez is.

Az Agrár-környezetgazdálkodási kifizetések (AKG) és az Ökológiai gazdálkodás támogatása (ÖKO) pályázatok nemcsak a fenntarthatóságot támogatják, hanem a magyar gazdák versenyképességét is növelik. A pályázatok komplexitása miatt azonban elengedhetetlen az érthető és lényegre törő tájékoztatás. A digitális megoldások fejlesztése és az információ elérhetőségének javítása a kamara egyik kiemelt célja, hogy a gazdák minél sikeresebben élhessenek a támogatási lehetőségekkel.

A Közös Agrárpolitikában 2025-től módosulnak a HMKÁ előírásai, illetve a támogatási rendszer, ennek célja a fenntarthatósági gyakorlatok további erősítése. A NAK-nál létrehozott Zöld Támogató Egység (ZTE) kiemelt feladata a termelők támogatása a KAP Stratégiai Terv zöld beavatkozásainak megvalósításában. A ZTE - a KAP-hálózat részeként - elősegíti a fenntarthatósági intézkedéseket, támogatja a tudásmegosztást, és zöld szakértői hálózatot épít ki. E hálózat célja, hogy a gazdálkodók és a szakemberek naprakész információkhoz jussanak egy központi tudásbázison és rendszeres képzéseken keresztül.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Agrárpénzek

A tétlenség drága

2024 szeptemberében ugyan pozitívba fordult a mezőgazdasági árindex, de az első kilenc hónapban még mindig masszív mínuszban van a mutató.

KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?