Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A selyemfényű puszpángmolynak évente három nemzedéke alakul ki Magyarországon, a legutolsó nemzedék hernyó alakban, az általuk szőtt levelek között, általában a hajtásvégeken telel át. Általában tavasszal kezdi el károsítását, 9-10 fok körüli hőmérséklet esetén ugyanis az áttelelt lárvák aktivizálódni kezdenek. A hirtelen jött meleg hatására, idén már megjelent a kártevő a buxusokon, és elsősorban a naposabb részeken már megtalálhatjuk a kis hernyókat.
Érdemes időben elkezdeni a védekezést, a selyemfényű puszpángmoly ugyanis képes napok alatt tarra rágni a növényeket. Ha meg szeretnénk ettől védeni a buxusainkat, akkor már kora tavasztól, őszig érdemes a folyamatos növényvédelem. A védekezés alapja, hogy minél hamarabb észleljük a kártevőt, és felszívódó rovarölőszert, illetve tapadásfokozót is használjunk ellene. Több III. kategóriás növényvédő szer is használható, ilyenek az acetamiprid és a deltametrin hatóanyag tartalmú rovarölő szerek. Érdemes a bokrokat alaposan kívül belül, lehetőleg nagynyomású permetezővel átfújni.