Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A gyommentes kert egyik legfőbb titka, hogy nem hagyunk helyet és teret a gyomok terjedéséhez. Ennek érdekében érdemes rászoknunk arra, hogy bizonyos növényeket - amelyek erre alkalmasak - sűrűbben ültetünk, az ágyásokat is jobban beültetjük, így ha nincsenek kopasz foltok a kertben, a gyomok is nehezebben tudnak megjelenni. Új szegély telepítése előtt például nagyon gondosan tisztítsuk meg a talajt, nehogy maradjon benne nem megfelelően eltávolított gyom gyökere. Az olyan évelő gyomok, mint a szulák például egészen apró, leszakadt gyökérdarabból is képes újrahajtani, ezért mindig igyekezzünk a gyökereket a lehető legpontosabban eltávolítani.

A régi, de hatékony módszer, a kapálás is beválhat. Nem mindegy azonban, hogy mikor tesszük. Az egynyári gyomokat ugyanis akkor érdemes kikapálni amikor még kicsik, mert ha hagyjuk őket túl nagyra megnőni, akkor elkezdenek versengeni a termesztett növényeinkkel a fényért és a különböző tápanyagokért. Arra is figyeljünk, hogy a kapálást száraz, meleg időben tegyük, mert így a földből kikerült gyomok hamar elszáradnak majd.