Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Ha már talajjavítók, akkor kezdjük rögtön a különböző mulcsokkal. Ezt az anyagot úgy érdemes használni, hogy a föld felszínére szórjuk, amely ennek hatására kevésbé szárad ki gyorsan, és így a földben elég nedvesség marad a gyökerek számára. A mulcs készülhet szerves anyagból, mint a faforgács vagy a komposzt, vagy szervetlen, esetleg újrahasznosított anyagból, mint a tört kagylóhéj, az üvegdarabok vagy a kavics.
Használhatnuk vermikulitot és perlitet is a talajjavításra. A vermikulit egy ásványi anyag, a perlit pedig egy vulkáni kőzet. Mindkettő megköti a vizet, aztán lassan kiengedi magából. Keverhetjük őket virágfölddel, vagy apró magokat takarhatunk velük: nedvesen tartja őket, uyanakkor a csírázáshoz szükséges fényt is beengedi.
Lássuk mit érdemes tudni a kertészeti kavicsról és murváról. A vízálló edény aljára helyezett kavicsréteg egy víztároló részt hoz létre, ahol összegyűlik a kiszivárgó víz, és egyúttal megtartja a fölötte lévő gyökereket és a földet is, valamint segít megelőzni a vízpangást. A földhöz kevert murva növeli a vízelvezetést, és jó termesztési feltételeket biztosít a szárazságkedvelő növények számára.