Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A paprika talán az egyik legnépszerűbb növény a kertekben, szinte mindenhol találkozni egy-egy növénnyel. Habár a termesztése nem bonyolult, ahhoz, hogy biztosan egészséges növényeink fejlődjenek, érdemes már ültetéskor bevetnünk néhány trükköt. Összegyűjtöttünk 6 szuper pénztárcabarát praktikát, amivel garantáltan bőséges paprikatermésünk lesz majd - írja a balconygardenweb.com.
Idén év végén decemberben is kiosztja a Portfolio Csoport a Portfolio Agrárdíjakat az Agrárszektor 2021 Konferencián. Ebben az évben nyolc kategóriában díjazzuk a hazai agrárgazdaság legjobbjait és a legkiemelkedőbb agrárgazdasági teljesítményeket.
1. "Sziklatörmelék"
Az ilyen típusú törmelék rengeteg olyan mikrotápanyagot tartalmaz, mint a vas, a magnézium és a kalcium. Érdemes ezért paprikaültetés előtt beleforgatni a talajba egy kevés törmeléket, így amellett, hogy tápanyagokkal látja majd el növényünk, a növekedést és a termésérlelést is segíti.
2. Tojáshéj
A tojáshéj nagyon sok kalciumot és egyéb, olyan ásványi anyagot tartalmaz, amelyek elősegítik a paprika fejlődését. Ültetés előtt törjünk apró darabokra néhány tojáshéjat és szórjuk bele az ágyásba, amellett, hogy a növekedést segíti majd, a gyökérrothadástól is megvédi a növényt. Ajánlott 4-5 hetente a fejlődő növények szára köré is szórni tojáshéjat, ezzel ugyanis megvédhetjük kedvencünket a csigáktól is.
3. "Kerti mész"
A paprikanövénynek a 6 és 7,5 közötti pH-jú talajok az ideálisak, így ha a kertünk talaja túl savas, ültetés előtt forgassunk "kerti meszet" a talajba. A termőföldünk pH-értékének meghatározásához használjunk erre alkalmas mérőeszközt, és mindig igyekezzünk a növényünk számára megfelelő szinten tartani a pH-t.
4. Epsom só
Az Epsom só, más néven keserűsó vagy magnézium-szulfát Alkalmazása csökkenti a lassú növekedést, egészségesebbé, zamatosabbá és zöldebbé teszi a paprikanövényeket, mint korábban! Csak annyit kell tennie, hogy 2 kanál Epsom-sót adunk egy liter vízhez, és ezzel a megoldással megtöltjük az ültetési lyukat. Hagyja, hogy a talaj teljesen felszívja, mielőtt paprikát ültetne.
5. Banánhéj
A banánhéj rengeteg káliumot tartalmaz, ami hozzájárul az egészséges növékedéshez, magas kalciumtartalma pedig segíti a növények nitrogénfelvételét, és ezáltal a termésnövekedést is. Érdemes tehát néhány apróra vágott héjdarabot beleszórni az ágyásba ültetés előtt, és beleforgatni a talajba.
6. Kávézacc
A kávézacc javítja a talaj vízelvezető képességét, és megakadályozza a gombás betegségek kialakulását, valamint a gyomok kifejlődését. Keverjünk tehát 1-2 kanál kávézaccot a talajba, mielőtt beleültetnék a növényünket, biztosan meghálálja majd.