Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A karácsonyi kaktusz gondozása
Sokan tévednek amikor a karácsonyi kaktuszt úgy nevelik, mint a hagyományos kaktuszokat, mert a mi növényünk nem bírja hosszútávon elviselni a meleg és száraz levegőt. Ha helyesen gondozzuk akkor sok virágot fog hozni és akár 15-20 éven keresztül is a szobánk éke lehet. A karácsonyi kaktusz igényes növény, amit nem szabad zavarni rügyezés közben, vagyis ilyenkor ne költöztetésük egyik helyről a másikra és ne is forgassuk el a cserepet, amiben van. A világos, napfényes, meleg helyeken érzi igazán jól magát. Tavasszal és nyáron kitehetjük a szabadba is, de a tűző naptól óvjuk! A legmegfelelőbb, ha a karácsonyi kaktuszunkat 13 és 20°C között tartjuk. Olyankor, amikor nem virágzik (vagyis: nyugalmi időszakban) 10-15°C is elegendő számára. Télen inkább világosabb, hűvösebb helyre tegyük, ne érje közvetlen napfény, míg nyáron a napsütést és a 18 fokot kedveli. Ha ősszel nem tartjuk hűvös helyen, valószínűleg nem fog virágozni. Csak alacsony hőmérsékleten alakulnak ki a bimbók.
Több vizet igényel mint a többi kaktusz, viszont nem szereti a túlöntözést és a pangóvizet se viseli jól. Érdemes esővízzel felülről öntözni és ne hagyjuk, hogy a földje kiszáradjon. Túlöntözés esetén a gyökerei elkezdenek rothadni. Szeptembertől elég kéthetente öntözni, viszont bimbókat kezd növeszteni akkor érdemes 2-3 naponta vizet adni neki. A virágzás múltával ismét csökkenthetjük a vízadagot. A növekedési és virágzási időszakban meghálálja a tápoldatozást, akár műtrágyáról akár kaktusz tápról van szó.
Érdekesség: A karácsonyi kaktuszt nagyon gyakran összekeverik a húsvéti kaktusszal, főként virágtalan állapotban. Egyik lényeges különbség pont a szártag fogazottságában van, mert a húsvéti kaktuszé soha nem fogazott, hanem lekerekített szélű, és enyhén vöröses színű.