Elképzelhető, hogy olcsóbb lesz a cukor

agrarszektor.hu
Nem drágul tovább, sőt elképzelhető, hogy olcsóbb lehet a cukor. Április 1-től ugyanis vámmentesen lehet behozni az Európai Unió országaiba. Brüsszelben egyetértettek azzal, hogy megemeljék a 300 ezer tonnás kvótát.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Az intézkedés szeptember 30-ig, a cukoridény végéig tartana. A kvóta bármely, nem uniós országból származó cukorimportra vonatkozna. Czerván György vidékfejlesztési államtitkár a Kossuth Rádió Krónika című műsorában azt mondta: Magyarország egyetlen cukorgyára a hazai igénynek mindössze egyharmadát tudja fedezni, kétharmad részben importra szorulunk. Ugyanis a kvótánk ennél többet nem enged, erről még 2007-ben döntöttek. Az államtitkár szerint a brüsszeli döntéssel javulhatna az ellátás.

"Az unió azt próbálja elérni, hogy importtal próbálja megnyugtatni a piacot. Az importot egyébként vám terheli. Ez harmadik országból történő importot jelentene, és ezt az importvámot kívánja ennek a 300 ezer tonnának az erejéig eltörölni" - mondta Czerván György. Hozzátette: az intézkedés átmeneti, és azt a célt szolgálja, hogy csökkenjenek a rendkívül magas és indokolatlanul magas európai cukorárak.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?