Szokatlanul korán aratunk idén

agrarszektor.hu
4-5 millió tonna gabonatermésre számíthatunk

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

A tavalyinál mindenképpen jobb évre számíthatnak a magyar gabonatermesztők, azonban a májusi viharok és az alföldi megyékben a mezei pockok kártétele miatt így is csak 4-5 millió tonna termés várható - mondta a Napi Gazdaságnak Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetsége elnöke.

A kora tavaszi időjárás a kalászosok érésének is kedvezett, így már Péter-Pál előtt, várhatóan június 15-e körül megindulhat a korai érésű búza, árpa aratása, sőt a repcéé is a déli megyékben. Ez a szokásosnál két héttel korábbi betakarítást jelenthet.

Bár a terméskilátások kedvezőek, a termelői árak az utóbbi hetekben kedvezőtlenül alakultak; jelenleg tonnánként 40-50 ezer forint között mozog a takarmány- és az étkezési búza ára is.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?