Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Múlt péntekig tartott a késő nyári, meleg, száraz idő, pénteken este azonban egy markáns, gyors mozgású hidegfront érte el Magyarországot, amely jelentős lehűlést, de csak kevés csapadékot hozott. A lehűlés újabb hulláma a hétfőre virradó éjjel érkezett, sokfelé viharos széllel, és hideg levegővel. Ez a front már valamivel több esőt hozott, a legnagyobb mennyiség a Balatontól délre és a Tiszántúl északi felén hullott, a legkevesebb pedig az Északi-középhegység térségében. A talaj felső rétege ennek hatására jelenleg többnyire nedves, és az eddig legszárazabb nyírségi és hajdúsági területeken is sokat javult a helyzet, de mélyebben a keleti országrészben továbbra is 100-150 milliméter csapadék hiányzik a talajból - írja a met.hu.
A hőösszeg jelentős többlete miatt az átlagosnál nagyjából két-három héttel előrébb járnak a fenológiai fázisok és az érési folyamatok szinte minden növényünknél. A napraforgó döntő részénél már befejeződött az aratás, a kukorica is beérett, ennek jelentős részét már betakarították. A péntekig tartó száraz idő hatására a kukorica szemeknek ideális volt a nedvességtartalma, sokfelé szárításra sem volt szükség, és a gombás fertőzések is visszaszorultak. Szombat óta a csapadék miatt átmenetileg változott a helyzet, és a kikelt, 2-4 leveles állapotban lévő repce számára a legtöbb helyen már elegendő nedvesség áll rendelkezésére a talajban, így jól fejlődhet. A szombati és a hétfői csapadék kimondottan jól jött a repcének, de ahol péntek óta 5 milliméter körüli, vagy az alatti mennyiség hullott, ott továbbra is szomjaznak a földek és vontatott a növényfejlődés. Az őszi búza vetése is helyenként már megkezdődött.
A hét következő napjaiban már őszies idő várható, olyannyira, hogy keddtől péntekig a szélvédett, fagyzugos helyeken már talajmenti fagyok is előfordulhatnak. A leginkább fagyzugos területek az országban az Északi-középhegység északi oldalán lévő völgyek, a Nyírség egyes területei, és a Dunántúli-dombság szélcsendes völgyei. A nappali felmelegedés erősödik majd a héten, és a keddi 12-17 fokról pénteken már 20-24 fokig is nőhet a hőmérséklet. A hét végéig alapvetően száraz idő várható, de a szélcsendes éjszakákon erős harmatra, helyenként dérre is lehet számítani. A szél kedden mérséklődik, és szerdától péntekig csak napközben élénkül meg kissé. Szombatra várható újabb hidegfront, lehűléssel, szélerősödéssel, de csak 5 milliméter alatti csapadékmennyiséggel.