Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A magyar termés a KSH adatai szerint az utóbbi években 1200 és 1500 tonna között ingadozott, a termőterület pedig 500 hekár körül van. Tavaly több mint 349 tonna friss málnát importáltunk, mivel a hazai termés gyengére sikeredett. A KSH adatai szerint a fagyasztott málna behozatala is 10 százalékkal 2590 tonnára nőtt.
A NAIK AKI PÁIR adatai szerint a Budapesti Nagybani Piacon a belföldi málna idén a 23. héten jelent meg a kínálatban 2500 forint/kilogramm termelői átlagáron, ami a 32. hétre 1475 forint/kilogrammra csökkent.
Lengyelország a legnagyob termelő az Európai Unióban, a közösség termelésének több mint a felét adja. Részesedése a világ málnatermelésében eléri a 13 százalékot. Az elmúlt években a lengyel málnatermő terület 27-29 ezer hektár volt, a termés pedig 105-130 ezer tonna körül alakult. A málnatermés csökkent 2019-ben, a gyümölcs ára emelkedett. A fagyasztásra szánt málna eladási ára 1,50-1,70 euró/kilogramm között mozgott, ami majdnem a kétszerese a tavalyi árnak.
Az Eurostat adatai szerint az EU belsőpiacán Spanyolország a legnagyobb frissmálna-exportőr, a vezető importőr Németország. Az unió külkereskedelmi egyenlege friss és fagyasztott málnából is negatív. A legtöbb málna Marokkóból és Szerbiából érkezik. Szerbiában a málnaültetvények területe a 2011. évi csaknem12 ezer hektárról 2018-ra 23 ezer hektárra nőtt. Idén a kedvezőtlen időjárás (hó, jégeső, viharok), valamint a növényegészségügyi problémák a málnatermés csökkenését eredményezték.