Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Szerda reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, szerdai (2021.10.13.) napon.
2021.10.13. szerda: Nyugat felől megnövekszik a felhőzet, így a legtöbb helyen felhősen indul a nap, de északnyugaton már délelőtt, a Dunántúl többi részén délutánra, míg a Dunától keletre estétől csökken jelentősen a felhőzet. Több helyen számítani lehet gyenge esőre, záporra, a középső megyékben kisebb a csapadék esélye. Délután már csak a keleti megyékben fordulhat elő záporeső. Az északi szél a Dunántúlon és a középső megyékben nagy területen megerősödik, a Dunántúl szélre érzékeny helyein viharos széllökések is lehetnek.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 15 fok között alakul, a Tiszántúlon lesz enyhébb az idő. Késő estére 2 és 8 fok közé hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Az időjárás a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg különösképpen. Legáltalánosabb panaszként fejfájás, migrén, vérnyomás-ingadozás jelentkezhet. A reflexidő megnyúlhat, a cselekvési reakció késhet, emiatt a közlekedésben résztvevőktől fokozott figyelem szükséges.
A következő napon várható időjárás
2021.10.14. csütörtök: Általában gomolyfelhős időre számíthatunk többórás napsütéssel, de az északkeleti megyékben a nap nagy részében erősen felhős vagy borult lesz az ég, arrafelé eső, zápor előfordulhat. Sok helyütt megélénkül az északi szél. A hőmérséklet csúcsértéke többnyire 9 és 13 fok között várható, de északkeleten néhol hűvösebb idő valószínű.
Friss híreink:
Tömegek hagyhatják ott a magyar sertéságazatot: honnan lesz hús a boltokban?
Kritikus helyzetbe került a magyar sertéságazat, a hazai termelők hónapok óta veszteségesek, a szektorban eluralkodott a kilátástalanság. A Kínában megjelent afrikai sertéspestis és a brutálisan megemelkedett takarmányárak annyira összezavarták és felbolygatták a globális és az európai piacot, hogy a kialakult árak mellett a magyar sertéstenyésztők tömegei gondolkodnak az abbahagyáson. Az Agrárszektor Bóna Szabolccsal, a Rábapordányi Mg. Zrt. vezérigazgatójával, Horváth Istvánnal, barbacsi tenyésztővel és Laczi Róberttel, a Pigmark Kft. ügyvezető igazgatójával beszélgetett a kialakult helyzetről, illetve arról, mi jelenthetne megoldást a hazai sertéságazat megmentésére, és hogyan élhetnék túl a jelenlegi helyzetet a magyar sertéstartók.
Brutális drágulás sújtja a magyar gazdákat: évekig maradhatnak a magas árak
Brutálisan megdrágultak az inputanyagok az elmúlt hónapokban, a műtrágyák ára 3-4-szerese most a tavalyinak, de jóval többe kerülnek a növényvédő szerek, a vetőmagok és az üzemanyag is - tudta meg az Agrárszektor Petőházi Tamástól, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnökétől. Kiemelte, ezek az áremelkedések nagyon komoly hatással lesznek a magyar gazdákra, hiszen sok termelő még csak most próbálja meg beszerezni a szántóföldi munkákhoz szükséges inputokat.
Tényleg megérte traktorra váltani? Ezért tűntek el a lovak a magyar földekről
A lovak nemcsak hazánkban, hanem az egész világon az egyik leghasznosabb és legsokoldalúbb állatok, nem csoda, hogy őseink háborúktól kezdve egészen a mezőgazdaságig alkalmazták őket. Mára ez azonban már szinte teljesen kikopott, az agráriumban nem is igazán lehet találkozni velük, pedig rendkívül nagy hasznukat vehetnék a gazdák. Mondhatni, hogy haszonállatból társállattá lettek, és szívesebben tartják őket kedvencként, mintsem "munkaeszközként". Arról pedig nem is beszélve, hogy a mezőgazdaság mellett az étrendekből is teljesen eltűntek.