Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Szombat reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, szombati (2022.02.26.) napon.
2022.02.26. szombat: Az északnyugati, északi megyékben naposabb idő valószínű gomolyfelhőkkel, délkelet felé haladva vastagabb, zártabb lesz a felhőtakaró. Számottevő csapadék nem lesz, de délen, délkeleten előfordulhat gyenge, időszakos eső, míg északnyugaton futó zápor, hózápor. Az északi, északkeleti szelet több helyen kísérhetik erős lökések.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 11 fok között valószínű. Késő estére 0 és +5 fok közé csökken a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Nem terheli fronthatás szervezetünket.
A következő napon várható időjárás
2022.02.27. vasárnap: A déli országrészben is felszakadozik, csökken a felhőzet. A nap második felében észak felől érkezhetnek kisebb-nagyobb felhőtömbök. Hazánk nagy részén több órára kisüt a nap. Délelőttig főleg az ország déli felén hullhat helyenként kisebb csapadék. Délutántól észak, északkelet felől alakulhatnak ki itt-ott záporok, hózáporok. Az északi, északkeleti szél sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 6, 11 fok között várható.
Friss híreink:
Lemosó permetezés tavasszal - Elkéstem vagy még időben vagyok?
A tavaszi munkálataink kimondottan fontos állomása, a lemosó permetezés, melyet azonban minden esetben meg kell előznie pár igen fontos műveletnek. A bokraink és fáink törzseinek és ágainak kérgét drótkefével vagy egy hasonló szerszámmal - mint például a kéregkaparó - gondosan átdörzsöljük. Így a télvíz idején a repedésekben megtelepülő férgek, bábok és egyéb kártevők már bizonyosan nem bújhatnak meg előlünk és nem szaporodhatnak tovább. Ezt követően már csupán a metszést, a száraz ágak, gallyak, az ősszel ott maradt gyümölcsmaradványok eltávolítását és az esetleges sebkezelési műveleteket szoktuk elvégezni.
Egyetlen ábrán az igazság: így teljesített valójában a magyar agrárium 2021-ben
A magyar mezőgazdaság kibocsátása 2021-ben meghaladta a 3300 milliárd forintot is, ennek közel kétharmadát a növénytermesztés adta, csaknem egyharmad volt az állattenyésztés részesedése az eredményből, a fennmaradó részt pedig a mezőgazdasági szolgáltatások és másodlagos tevékenységek tették ki. Noha a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), az MTVA Sajtóarchívuma és az MTI legfrissebb grafikonja szerint 2012 óta több mint 55 százalékkal nőtt a magyar agrárium kibocsátása, a három fő ágazat arányai lényegében változatlanok maradtak.
Utánajártunk, mennyire fájhat valójában a magyar agráriumnak az orosz-ukrán háború
Nemrégiben háborúra ébredt Európa, Oroszország megtámadta Ukrajnát. Az talán senkinek sem meglepő, hogy az önmagában is óriási tragédia számos gazdasági nehézséget is magával fog vonzani, arról azonban már kevesebb szó esik, hogy a mezőgazdaságot is elérheti a háború. Ugyanis, mondhatni, hogy Ukrajna "gabonanagyhatalom", nem véletlen, hogy a kontinens éléskamrájának is nevezik, Oroszország pedig az energiaellátásban érdekelt. A most kirobbant háború azonban nemcsak az ukrán, de az orosz gabonatermelést és exportot is teljesen felforgatta. Egyelőre minden egy nagy kérdőjel, jósolni is nehéz, hogy mit hoznak az elkövetkezendő napok, hetek, hónapok, de az biztos, hogy ha az oroszok elfoglalják Ukrajnát, akkor az drágulást és áruhiányt is előidézhet a térségben.