2024. november 21. csütörtök Olivér
Durva, ami az ukrán búzával történik: váratlan hírek érkeztek a szomszédból

Durva, ami az ukrán búzával történik: váratlan hírek érkeztek a szomszédból

agrarszektor.hu
Már egy éve tart az orosz-ukrán háború, sokan úgy gondolták, hogy a konfliktus miatt a globális kereskedelem legjobb esetben is csak három százalék körüli bővülést érhet el - csakhogy, a gyakorlat erre rácáfolt. Mondhatni, hogy a legtöbb ország jól reagált a háború okozta kihívásokra, és képes volt beszállítót váltani vagy éppen alternatív termékekre cserélni a korábbiakat. Az viszont tény, hogy a legnagyobb problémát a gabonák és az energiahordozók jelentették

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A világkereskedelem a vártnál nagyobb mértékben nőtt 2022-ben az orosz–ukrán háború okozta kihívások ellenére. Az oroszországi és az ukrán termékeknek leginkább kitett országoknak sikerült még időben új beszállítókat vagy helyettesítő termékeket találniuk - közölte a Kereskedelmi Világszervezet (WTO). A legnagyobb problémát a gabonák és az energiahordozók jelentették. A WTO vezető közgazdásza, Ralph Ossa egy friss elemzésében azt írta, hogy a globális kereskedelem a vártnál nagyobb mértékben tudott növekedni. A tényleges anyagot a WTO nem közölte, mivel a végleges számok áprilisban lesznek majd publikusak. Ossa kiemelte, hogy a világkereskedelem rugalmasabb volt, mint várták - írja a Világgazdaság.

EZ IS ÉRDEKELHET

Sok ország, mely korábban búzát importált Ukrajnából, rizsre cserélte a piacról eltűnő terméket. Egyiptom azonban kitartott a búza mellett, de Ukrajna helyett az EU-ból és az USA-ból kezdték el beszerezni. Ukrajna exportja tavaly összességében 30%-kal csökkent az egy évvel korábbihoz képest. Ugyanakkor ebben az időszakban Oroszország exportja mintegy 15,6%-kal nőni tudott. A WTO jelentése szerint ezt a bővülést leginkább a gabonák, a műtrágyák és az üzemanyagok árának emelkedésével tudta elérni.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?