Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A piacon uralkodó helyzetet jól jellemzi, hogy a tavalyihoz képest jelentősen megnőtt a kereslet a kevésbé jó minőségű tételek iránt is (elsősorban takarmány célú felhasználásra), illetve kisebb tételekben is vásárolnak a vevők. Nem ritka, hogy a jó minőségűekhez képest minimálisan alacsonyabb áron kelnek el rosszabb minőségű tételek, mert igen intenzív a kereslet Németországból, Belgiumból, Kelet-Európából, Skandináviából, Nagy-Britanniából és Írországból is. Import áru igen kevés van a holland piacokon, elsősorban Izraelből és Olaszországból érkeznek szórványosan kisebb szállítmányok - írja a FruitVeB. Egyre nagyobb a feszültség a magas termelői árak és a beszállítók által a kiskereskedelmi láncoktól kért árak miatt, de ez egyelőre nem lassította az áruházláncok ellátását.
Viszont nem az a kérdés, hogy ez meg fog-e történni a jövőben, hanem az, hogy mikor következik be a beszállított tételek ritkulása, akadozása. A biorépa piaca gyakorlatilag leállt, de március legelején még 70-80 euró/100 kg közötti sávban cseréltek gazdát kisebb tételek. Összehasonlításképp: tavaly május közepéig még volt elérhető organikus sárgarépa a piacokon, és a szezon zárása környékén megfigyelt legmagasabb ár 25 euró/100 kg volt (a mostani ár harmada). Magyarországon a nagybani piaci ár emelkedő tendenciát mutat, és a holland (65 euró/100 kg, 245 Ft/kg), az osztrák és a lengyel (60 euró/100 kg, 230 Ft/kg) ártrendnek megfelelően mozog: a hét elején jellemzően 250-300 Ft/kg között alakult, míg a kiskereskedelemben a január-február során általános 360-400 Ft/kg közötti fogyasztói ár március közepére 477 Ft/kg környékére emelkedett.