Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A szentpétervári Oroszország-Afrika gazdasági és humanitárius fórumon Putyin ismét kijelentette, hogy kormánya "elutasítja" a fekete-tengeri gabonaegyezmény meghosszabbítását, amely lehetővé tette, hogy 32,9 millió tonna mezőgazdasági termék hagyja el Ukrajna blokád alá vett kikötőit és jusson el a világpiacra.
Ingyen adják, egyedi megállapodás szerint
Putyin, aki azzal vádolta a nyugati országokat, hogy a szállítások nagy részét megkapják, és nem hajlandóak feloldani az Oroszországgal szembeni szankciókat, ragaszkodott ahhoz, hogy Moszkva ehelyett "az erőforrások elosztásának igazságosabb rendszere" felé fog elmozdulni.
Az elkövetkező három-négy hónapban készen állnánk arra, hogy Burkina Fasónak, Zimbabwénak, Malinak, Szomáliának, a Közép-afrikai Köztársaságnak és Eritreának egyenként akár 50 ezer tonna gabonát is szállítsunk. Biztosítani fogjuk e szállítmányok ingyenes szállítását
- folytatta.
A vizsgálatok kimutatták, hogy Oroszország az ország déli részének megszállása során rendszeresen ellopta az ukrán gabonát, és miután Moszkva kilépett a megállapodásból, az ország erői csapásokat mértek a mezőgazdasági raktárakra. Kijev szerint akár 60 ezer tonna gabonát is megsemmisítettek.
Az Afrikai Unió korábban csütörtökön sürgette Moszkvát, hogy állítsa vissza a fekete-tengeri gabonamegállapodást, amelynek célja, hogy az ukrán és orosz mezőgazdasági termékek a fekete-tengeri hajózási útvonalakat érintő tomboló háború ellenére is eljussanak a világpiacra, és elkerüljék a hiányt.
Kihat a műtrágyára is
"A gabona és a műtrágya problémája mindenkit érint" - mondta Azali Assoumani, a Comore-szigeteki elnök, aki az 55 tagú Afrikai Uniót vezeti, az orosz állami médiának. "Erről Szentpéterváron fogunk beszélni, megbeszéljük Putyinnal, hogy lássuk, hogyan tudjuk újraindítani ezt a megállapodást".
Putyin a múlt héten jelentette be, hogy Oroszország egyoldalúan kilép a megállapodásból, és nem sokkal később erői csapásokat mértek Ukrajna exportinfrastruktúrájára.
Elemzők korábban arra figyelmeztettek, hogy a megállapodás megújításának további elutasítása azt jelentheti, hogy az afrikai nemzetek a Moszkvával kötött egyszeri megállapodásoktól függenek az ellátás biztosítása érdekében, aminek következtében az árak ingadozása és az ellátás bizonytalansága következhet be.
A csúcstalálkozót, amelyet az Oroszország és a globális Dél közötti szorosabb kapcsolatok előmozdítására tett erőfeszítésként hirdettek meg, beárnyékolták a szigorú biztonsági és COVID-19 tesztelési követelmények, és a Kreml panaszkodott, hogy az Egyesült Államok és az EU országainak "nyomása" miatt a több mint 50 afrikai országból csak 17 államfő erősítette meg részvételét.