Itt a Bayer nagy dobása: ez teljesen átalakíthatja a növénytermesztést

Itt a Bayer nagy dobása: ez teljesen átalakíthatja a növénytermesztést

agrarszektor.hu
A hírhedt, és sokak által vitatott glifozát gyomirtószer alternatívájának kifejlesztésére törekszik a Bayer vegyipari konglomerátum. Erről nemrégiben a vállalkozás vezérigazgatója, Bill Anderson beszélt a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung című német lapnak. Eddig leginkáb azt lehet tudni az új termékről, hogy várhatóan 2028-ra kerül a piacra.

Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!

Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...

Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!

A Bayer jelenleg a glifozát, a Rounduphoz hasonló gyomirtók hatóanyagának, a glifozátnak az alternatívájának kifejlesztésén dolgozik. Bill Anderson, a vállalat vezérigazgatója szerint az új anyag már tesztelés alatt áll, és a tervek szerint 2028-ra kerülhet piacra - írta meg a Future Farming. Bill Anderson szerint az új hatóanyag harminc év után úttörő innováció lesz a kémiai növényvédelemben.

Széles spektrumú hatás

Jan Cees Bron, a Bayer Benelux államok kommunikációért, közügyekért, tudományért és fenntarthatóságért felelős munkatársa hangsúlyozza, hogy az új termékre a glifozát alternatívájaként kell tekinteni, amely potenciálisan csökkentheti annak használatát. A szakember hozzátette, hogy az új gyomirtó szer várhatóan széles spektrumot fog lefedni, és kezdetben szója termesztésére fogják bevezetni, később pedig más kultúrákra, például kukoricára és gabonafélékre is kiterjesztik. Azt, hogy a termék a glifozáthoz hasonlóan ugyanolyan hatékony lesz-e az évről évre egyre nagyobb kihívást jelentő évelő gyomnövények, például a parlagfű, a gyűszűvirág vagy a feketefű ellen, a Bayer egyelőre nem közölte.

Csaknem egyharmadával csökkentett környezeti hatás

A vállalat várakozásai szerint az új termék kedvező biztonsági és fenntarthatósági profillal rendelkezik majd. Ez összhangban lesz a Bayer fenntarthatósági céljaival, amelyek szerint 2030-ig 30%-kal kellene csökkenteni a növényvédelem környezeti hatását.

Növekvő nyomás a glifozát ellen

A Bayernek jelenleg több olyan magánszemély perével kell szembenéznie, akiknél a Roundup használata állítólag rákos megbetegedéseket okozott. Csak az Egyesült Államokban több tízezer esetben kértek kártérítést az állítólagos egészségkárosodásokért. E költségek lehetséges kezelésére a Bayer 2023 végéig 6,3 milliárd dollárnyi összeget különített el. Az emberekre és a környezetre gyakorolt lehetséges káros hatásokkal kapcsolatos növekvő aggodalmak ellenére az Európai Bizottság nemrégiben úgy döntött, hogy további tíz évre engedélyezi a glifozát használatát.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Állattenyésztés

Ki szeretne drágább csirkét venni?

A broilercsirkék tartása drámai fejlődésen ment keresztül, jelenleg azonban egyre növekvő ellenérzéseket vált ki a társadalomban.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Kistermelőknek és fiatal gazdáknak most 50% kedvezménnyel! Decemberben ismét Agrárszektor konferencia!
EZT OLVASTAD MÁR?