Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az olasz mezőgazdasági termelés csökkent tavalyhoz képest. Az éghajlatváltozás következményei és a szélsőséges időjárási viszonyok miatt megcsappant a gyümölcs, illetve az olívaolaj termelése - közölte kedden az ISTAT Nemzeti Statisztikai Hivatal. Európában az elmúlt 2000 év legmelegebb nyarának mondható a tavalyi - ezt részben a fák gyűrűinek elemzésein alapul - és a jelenlegi hónapban a kontinens néhány részén a hőmérséklet már a 40 fokot is meghaladta - írja a Reuters.
Az év trendjeit, az év különböző időszakaiban tapasztalható kedvezőtlen időjárási viszonyok befolyásolták és az egymást követő szélsőséges események számos elsődleges fontosságú növényt érintettek
- áll a közleményben. A bortermelés több mint 17 százalékkal esett vissza az őszig tartó forró nyári hőmérséklet miatt, míg a központi régiókban az olívaolaj-gyártók a tavaszi virágzási szezonban a hűvös, párás körülmények miatt nem tudtak megfelelően termelni.
A gyümölcstermést a jégeső, a viharok és a tavaszi fagyok nehezítették - tette hozzá az ISTAT. A nyár közeledtével Olaszország déli részén, valamint Szicília és Szardínia szigetein már az aszály okoz komoly gondokat - írta a Coldiretti közleményében. Az olasz gazdálkodók februárban csatlakoztak az Európai Unióban zajló tüntetésekhez az alacsony terményárak, a növekvő költségek, az olcsó import és a fenntarthatóbb mezőgazdaságot célzó uniós intézkedések ellen. Olaszország azon hat ország között van, akik hétfőn megszavazták az EU zászlóshajó-politikáját, amely megköveteli a tagállamoktól, hogy 2030-ig olyan intézkedéseket vezessenek be, amelyek segítenek helyreállítani a természetes környezetet, szárazföldön és tengeren egyaránt.