Érdekes dolog derült ki a dunai árvízről: nem úgy van, ahogy sokan hiszik

Érdekes dolog derült ki a dunai árvízről: nem úgy van, ahogy sokan hiszik

agrarszektor.hu
Szakmai előadóülésen elemezte a tavaly szeptemberi árvíz kezelését az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Magyar Hidrológiai Társaság Győri Területi Szervezete és a győri Széchenyi István Egyetem. A Horizon DALIA (Danube Region Water Lighthouse Action) projekt keretében szervezett eseményen mintegy 120 szakember vett részt - tudtuk meg az egyetem közleményéből.

Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia! 

Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!

Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!

NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!

A Széchenyi István Egyetem a térség meghatározó tudásközpontjaként nem csupán képzési tevékenységére koncentrál, hanem jelentősen segítette a tavaly szeptemberben a Dunán és mellékfolyóin levonuló árhullám elleni védekezést. Néhány hónappal később, január 28-án pedig az árvíz kiértékeléséről szóló szakmai fórumnak adott otthont. A DALIA (Danube Region Water Lighthouse Action) projekt keretében megtartott előadóülést az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Magyar Hidrológiai Társaság Győri Területi Szervezete és az egyetem közösen szervezte. Az intézmény Menedzsment Campusán rendezett eseményen több mint 120 szakember vett részt, köztük a védekezésben érintett vízügyi igazgatóságok, az Országos Vízügyi Főigazgatóság, a katasztrófavédelem, valamint az érintett önkormányzatok képviselői.

A „2024. szeptemberi árvíz kiértékelése” elnevezésű fórum célja az árvízvédekezési tapasztalatok, valamint az árhullám meteorológiai és hidrológiai sajátosságainak átfogó elemzése volt. Az előadások során a szakemberek bemutatták az árvíz kialakulásának időjárási hátterét, az árhullám levonulásának hidrológiai folyamatait, illetve az alkalmazott védekezési stratégiák hatékonyságát. A szakértők részletesen értékelték a Duna magyarországi szakaszán végrehajtott védekezési intézkedéseket, kiemelve a különböző vízügyi igazgatóságok tapasztalatait és fejlesztési javaslatait. Külön szekció foglalkozott a települési védekezési munkálatokkal és azok eredményességével.

A rendezvény a tapasztalatok megosztása révén lehetőséget biztosított az árvízvédelmi stratégiák továbbfejlesztésére, elősegítve a későbbi védekezések sikerességét. A résztvevők kiemelték a vízügyi ágazat és a társadalom közötti hatékony kommunikáció fontos szerepét a sikeres árvízkezelésben, valamint rámutattak az összefogás jelentőségére.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Kalászos növények a klímaváltozás árnyékában (x)

Az utóbbi évek szélsőséges időjárási eseményei, az aszályos nyarak, a szokatlanul enyhe telek és a szórványosan, ám hirtelen lehulló csapadék egyre érezhetőbb nyomást gyakorolnak a mezőgazdaságra.

Támogatott tartalom

Algával a klimatikus kihívások ellen (x)

A termesztés során adódó időjárási szélsőségek, mint a fagykár, aszály, jégeső, vagy egy vegyszeres kezelés következtében fellépő terhelés, komoly termésveszteséget okozhatnak.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Hamarosan újra együtt az agrárszakma!
EZT OLVASTAD MÁR?