Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A francia gabonaszövetség (L'AGPB, l'association des producteurs de blé) olyan projektben vesz részt, amely a vidéki nők munkába állítását támogatja a mezőgazdaságban. A célok tekintetében lehet, hogy van némi hasonlóság a magyar történelemhez ("Lányok, gyertek a traktorra!"- hirdették a plakátok Rákosi idejében), de ezen túl szinte semmi. A projekt inkább a kutatás-fejlesztést helyezi a fókuszba azzal, hogy megkeresi azokat a munkaterületeket és azokat a motivációs eszközöket, ahol és amelyekkel segítségével a nők nagyobb számban vehetnének részt az agráriumban.
Az Erasmus+ projekt elnevezése "Reward" (jutalom), egy érdekes betűszó: "Raising Employability of women through entrepreneurial activities fostering rural development", vagyis "Vállalkozói aktivitások segítségével növelni a nők munkalehetőségeit és ezzel fejleszteni a vidéket". A projekt 2018 novemberében kezdődött, 18 hónapig fut számos európai országban (Lengyelországban, Belgiumban, Szlovéniában, Spanyolországban, Csehországban - magyarok nem vesznek részt benne), de Párizsban van a "központja".
Az Erasmus+ projektek célja, hogy a különböző európai országokból jövő szakemberek megtalálják az úgynevezett "best practice"-t, vagyis azokat a jó gyakorlatokat, amelyeket beépítve a saját országuk gyakorlataiba elmozdíthatnak egy-egy területet a holtpontról, vagy javíthatnak a helyzetén. Kölcsönös tapasztaltcseréről van tehát szó.
A Terre.net cikke szerint a francia nők helyzete az agráriumban nem túl rózsás: legtöbbször azzal a sztereotípiával találkoznak, hogy ők a "gazdálkodók feleségei" (ez nagyon finom megfoglamazás ahhoz képest, amit egy-egy nő kap a traktorversenyen Magyarországon). Nyilvánvaló, hogy ez a szakma erősen férficentrikus. Ugyanakkor
Franciaországban a vidéki munkaerőpiac 11%-át fedik le az agrárállások. A nők vannak kitéve az agráriumban leginkább annak, hogy kihasználják őket. Az átlagos női munkavállaló életkora egyébként 49 év, tehát már ők sem fiatalok.