Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Legutóbb november közepén Hamburgban tüntettek a gazdák. A 4000 tarktorral érkező demostráló tömeg követelései még szerények voltak ahhoz képest, ahol most tartanak. A tarktorkonvojok már tegnap óta úton vannak a német főváros felé, ahová 10.000 gazda érkezését várják, de sokan indultak el Bonn felé is, ahol a szövetségi mezőgazdasági minisztérium épülete áll. A gazdák haragját az váltotta ki, hogy a környezetvédőkre hallgatva már szinte teljesíthetetlen termelési előíráshalmazzal bombázzák őket a döntéshozók. A gazdák útjuk során többször is megállnak, hogy a városlakókkal ismetessék az álláspontjukat.
Berlinben 12 és 15 óra között zajlik majd a demostráció, legkevesebb 10.000 részvevővel és 5000 traktorral számolnak a szervezők. Julia Klöckner agrárminiszter megígérte, hogy 14 órakor beszédet mond a rendezvényen. Az otthon maradó, de a kezdeményezéssel szimpatizáló gazdatársakat pedig arra kérték, hogy gyújtsanak figyelmezető tüzeket.
- nyilatkozta a topagrar.com-nak a Parasztszövetség elnöke, Max Kirsten. Az első keserű pirulát a 2017-ben meghozott trágyázási előírások jelentették Németországban, de ezt a békát még lenyelték a gazdák, mivel az ország több ízben is jelentősen átlépte a természetes vizekben megengedett nitrátmennyiség uniós hatáértékét, ezért kötelezettségszegési eljárás indult ellene. A biztosítékot az verte ki, hogy a kormányzat minden téren - az állatartástól kezdve a növényvédelmen át - a jelenleginél sokkal szigorúbb technológiai előírások bevezetését tervezte. Most, hogy betelt a pohár, a gazdák már a nitrátmérések hitelességét is megkérdőjelezik. Azt kérik, hogy tízszerezzék meg a mérőállomások számát az országban, és csak azokat a gazdákat büntessék meg, akiknél bizonyított a környezetterhelés.
A Parasztszövetség hibásnak gondolja azt az utóbbi időben - Magyarországon is - sokszor idézett Krefeld-tanulmányt, amelyik arról számolt be, hogy három német természetvédelmi területen a rovartömeg az elmúlt évtizedben 70 százalékkal csökkent. Max Kirsten rámutat: ha egy természetvédelmi területen tilos állatot legeltetni, és ezzel a természetes fűnyírástól és trágyázástól is megfosztjuk a térséget, akkor ne csodálkozzunk rajta, ha az itteni teljes bioszféra átalakul.
De a legdühítőbbnek mégis azt érzik a gazdák, hogy miközben saját hazájukban egyre szigorúbb környezetvédelmi előírásoknak kell megfelelniük, addig Európa megállapodást köt a Mercosur-államokkal, és minden környezetvédelmi aggály nélkül rászabadítja az itteni termelőkre Dél-Amerika agrártermékeit. Ezekben az országokban az európai mennyiség sokszorosát öntik ki glifozátból a GMO-szójára, ami ráadásul az esőerdőket foglalja el.
- hangoztatta Max Kirsten.