Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
2021-től a britek szigorúan szabályozni akarják, hogy ki léphet be a szigetország területére. Egy törvénytervezet szerint egy olyan pontrendszeren alapuló bírálati módszer készül, amelyik a magasan képzett munkaerő számára vonzóvá teszi Angliát, míg a többit kívül rekeszti - írja a handelsblatt.com. A rendszer nemcsak a pontok miatt korrektebb a britek szerint, hanem azért is, mert nem tesz különbséget az unión belülről és kívülről érkezők között.
Ha azonban 2021 közepéig eleget tesznek regisztrációs kötelezettségüknek, akkor Nagy-Britanniában maradhatnak. Az újonnan érkezőket azonban már pontozni fogják, a teszten legalább 70 pontot kell elérni ahhoz, hogy a bevándorlást engedélyezze a hatóság.
10 pontot adnak a jó angolnyelv-tudásért és 10-et a doktori címért. 20 pont jár azért, ha már rendelkezünk egy elismert vállalatnál munkaszerződéssel, amelyik a betölteni kívánt pozícióhoz szükséges papírjainkat is bemutatja a hatóságnak (minimumelvárás: érettségi). Továbbá legalább 25.600 fontos (10 millió 300 ezer forintos) éves fizetést kell hogy kapjunk ebben az állásban. 20 pont kapható akkor is, ha csak 20.480 fontot (8 millió 250 ezer forintot) tud fizetni a munkáltató, de hiányszakmáról van szó, például ápolónak mennénk. A briteknek nyilvávalóan elegünk van a bérletörő kelet-európaiakból, és arra pórbálják rávenni a munkadókat, hogy a képzettebb, minőségi munkaerőt fizessék meg.
A mezőgazdaság azonban nagyon is kivételezett helyzetet élvez.
Ezeket nem pontozzák. A szektorban jelenleg 60-70 ezer külföldi dolgozik, döntően Kelet-Európából. Úgy tűnik, a britek belátták, hogy kevés angol választja ezt a munkát. Szerencsére a salátával nem kell angolul csevegni, és doktori sem kell a munkavégzéshez.
A munkaadók nem fogadták túl lelkesen az előterjesztést. A mintegy 7 millió embert foglalkoztató vállalatokat tömörítő Munkaadók Szövetségének elnöke, Carolyn Fairbairn ugyan a tervezet egyes elemeit üdvözölhetőnek mondta, de hozzátette: az olyan szektorokban, mint az építőipar vagy a vendéglátás nehéz lesz ezután alkalmazottat találni. Az alacsony képzettségű, külföldi munkaerő hirtelen kivezetése ezekből az iparágakból katasztrofális hatással járna a nemzetgazdaságra nézve.