Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Az erdőgazdálkodók jelenleg külön regisztráció nélkül végezhetnek a faanyag kereskedelmi lánchoz tartozó tevékenységet, ha az erdei faválasztékot általuk kezelt erdőből értékesítik Magyarországon - írja a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az EUTR kereső fejlesztésének köszönhetően a jövőben a kereskedők és a vásárlók is meggyőződhetnek arról, hogy a fát kínáló eladó valóban bejegyzett erdőgazdálkodó-e, azaz van-e lehetősége általa kezelt erdőből fát értékesíteni.
A kereső használatához az érintett adószámát vagy FELIR azonosítóját kell megadni (utóbbival EUTR azonosító néven is találkozhatunk hirdetésekben), továbbá természetes személy esetén névvel és születési dátummal is történhet keresés. Amennyiben a lekérdezés sikeres, a találati lista „tevékenységek” szakaszában „erdőgazdálkodási tevékenység” címszó alatt megjelenik az erdőgazdálkodói státusz. A kellő körültekintéssel történő vásárláshoz célszerű meggyőződni arról is, hogy az erdőgazdálkodó EUTR tevékenysége nem áll-e felfüggesztés vagy tiltás alatt. Erről a https://portal.nebih.gov.hu/eutr-jogsertesek oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.