Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Gyakorló telepvezetők jelentkezését várják a Debreceni Egyetem új, sertéstelep-vezetői képzésére - közölte az egyetem sajtóirodája. A kurzus 2016 februárjában indul 25 résztvevővel, akik minden hónap első hetében tematikus képzésen vesznek majd részt, a további hetekben pedig az interneten, levelező fórumon keresztül folytatják tanulmányaikat.
Egy hét Hollandiában
A résztvevő magyar telepvezetők egy teljes hetet Hollandiában töltenek majd, ahol főleg a gyakorlati fogásokkal ismerkedhetnek meg. A képzés résztvevőinek a negyedik hónap végére telephely-fejlesztési tervet kell készíteniük, valamint egy saját vállalkozásukról szóló protokollt kell benyújtaniuk.
Csíkász Szabolcs, a holland partnereket képviselő UBM Genetics Kft. ügyvezetője szerint Magyarországon kevésbé hatékony a munkaerő-kihasználtság, mint Hollandiában. Úgy véli, kevesebb emberrel és sokkal hatékonyabban kellene működtetni a sertéstelepeket és az lenne a cél, hogy a vezetők ne a napi munkaszervezésre, hanem a szakmai feladatokra koncentráljanak.
Nem előfeltétel a nyelvtudás
A jelentkezéskor nem előfeltétel a nyelvtudás, a hollandiai tartózkodás idején például tolmács segíti majd résztvevőket, akik a szakmai anyagokat magyarra fordítva kapják meg. E képzésnél sokkal fontosabb a motiváció, mivel ma Magyarországon ennek hiánya az egyik legnagyobb probléma az ágazatban - jegyezte meg Komlósi István.
A főigazgató szerint a jelentkezők megismerhetik a legújabb nyugat-európai technológiákat és végigkövethetik a teljes termelési folyamatot a tartási körülményektől és az elléstől, egészen a hízók osztályozásáig és a vágóhídig. Emellett a képzésnél kiemelt figyelmet fordítanak a bio-biztonságra, a klímaszabályozásra és a takarmányozásra, de az állategészségügyi kérdések is előtérbe kerülnek majd.
Egyetemek együttműködése
A Debreceni Egyetem partnereit a Wageningen University-n keresztül találta meg. Bár maga a holland egyetem nem vesz részt a programban, a bekapcsolódó vállalkozások mindegyikének van telephelye az egyetem ipari parkjában.
Jelentkezni 2015 decemberéig lehet elektronikusan. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának honlapján pedig rövid időn belül elérhető lesz a jelentkezési lehetőség. A képzést a Földművelésügyi Minisztérium is támogatja.