Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Az Európa négy legjobbja közé sorolt budapesti egyetemre ötszörös a túljelentkezés, és itt tanul a legtöbb idegen nyelvű hallgató, mondta Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetemen rektora a Világgazdaságnak. Az egyetem akkreditációja kétezer főre szól, 663 magyar hallgatója van, az idegen nyelvű képzésre 1178-an járnak. A külföldi diákok 52 országból képviseltetik magukat, a többségük Németországból jött - most csaknem 250-en vannak -, de sokan érkeznek Norvégiából, Írországból, Angliából, továbbá Dél-Koreából és Japánból is.
A hazai hallgatók egy diák kivételével állami finanszírozású képzésben vesznek részt, a külföldiek pedig évente 12 ezer eurót, vagyis csaknem négymillió forintot fizetnek. Sótonyi Péter elmondta, hogy a képzést 12 félévesre kívánják bővíteni. Az utolsó félévben az állatfajonkénti specializáció történne meg. A rektor saját felméréseikre hivatkozva közölte: ma a diákjaik közül száz hallgatóból csak tizenkettő akar a képzés elején gazdasági haszonállatokkal foglalkozni. Mióta azonban lehetőséget biztosítottak számukra, hogy a 11. féléven juhokkal, szarvasmarhákkal, sertéssel, baromfival és őshonos állatokkal ismerkedjenek, két és félszeresére nőtt a haszonállatok iránt érdeklődők száma.
Az agrárszektor.hu az alábbi cikkben közölt interjút a rektorral, ahol a ponthatárokról, a nemi arányokról, a lemorzsolódás mértékéről, az állatorovosok fizetéséről és a gazdasági állatok oktatásban betöltött súlyáról is beszélt.