Ilyen még nem volt: tőzsdére megy a húsos óriáscég

Ilyen még nem volt: tőzsdére megy a húsos óriáscég

agrarszektor.hu
A Bank of America és a Goldman Sachs tanácsadóinak közreműködésével kíván tőzsdére lépni a világ legnagyobb sertéshústermelőjének, a hongkongi WH Group-nak leányvállalata, a Smithfield Foods - írta meg a Portfolio a Bloomberg értesülései alapján. A bevezetés még 2024-ben megtörténhet.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

Az egyeztetések jelenleg is zajlanak, és a Smithfield akár dönthet a tőzsdei bevezetés ellen is. A cég legalább 1 milliárd dollárt kíván bevonni az amerikai tőzsdei bevezetéssel. A bevezetésre a hírek szerint még akár idén sor kerülhet.

Mint ismeretes, a WH Group 2013-ban vásárolta fel a Smithfieldet, és az egyesített cég 2014-ben több mint 2 milliárd dollár tőkebevonás után került a hongkongi tőzsdére. A WH Group, amelynek piaci értéke 8,2 milliárd dollár, 2023-ban mintegy 26 milliárd dolláros bevételt ért el, nettó nyeresége 606 millió dollár volt az előző évi 1,4 milliárd dollárral szemben. A Smithfieldet 1936-ban alapították Virginiában.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 21. 06:01