Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Több, mint egy éves csúcsot döntött az indiai élelmiszer infláció, amely a zöldségfélék, a tejtermékek és más élelmiszerek elszabadult árai miatt elérte a 18,32 százalékos szintet. Az agrárminiszter szerint ráadásul mindez folytatódni fog.
A tőzsdék az elmúlt napokban számottevő eséssel reagáltak a folyamatokra. A BBC helyi tudósítója szerint a befektetők attól tartanak, hogy az Indiai Központi Bank rövidtávú válaszlépésként emelni fogja az irányadó kamatlábakat.
Az élelmiszerek árának emelkedése valóban kiemelkedő mértéket öltött, ezért a kormány elrendelte az állami üzletekben a zöldségkészletek kiárusítását 35 rúpiás kilogrammonkénti átlagáron. Az élelmiszerek árának emelkedése mögött a legtöbb szakértő a kulcsfontosságú termőterületek rossz időjárását, különösen a túl sok esőt okolják.
A jelenség világméretű: a kedvezőtlen, szélsőséges időjárás mindenütt az élelmiszerárak növekedéséhez vezetett. Az ENSZ Élelmiszerügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) a múlt héten jelentette be, hogy az 1990 óta mért élelmiszer-árindexe decemberben 214 pont fölé, azaz soha nem látott mértékben emelkedett.
A JP Morgan egyik vezető szakértője hétfőn úgy nyilatkozott: az élelmiszerárak fűtik a világ inflációját. Az alapélelmiszerek megnövekedett árának egyértelműen megkerülhetetlen hatása van az inflációra.