Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Kína múlthéten bejelentette, mégsem szorul jelentős mennyiségű kukorica importra. Ennek következtében a chicagói tőzsdén közel 1 százalékot esett a kukorica ára, de egyéb termények árára is negatívan hatott a hír. A Commerzbank elemzése szerint azonban csak időszakos lehet a csökkenés, annál is inkább, mert Kínának erősen küzdenie kell az infláció letörése ellen.
Tavaly még Argentínával, a világ legnagyobb kukorica exportőrével folytatott tárgyalásokat Kína, mely több millió tonna gabona behozataláról szólt, mellyel az ázsiai ország az állami tartalékait növelte volna, a helyi gabonaárak befolyásolására.
Egy ekkora ügylet meghiúsulása komoly nyomást jelent a nemzetközi gabonaárakra is.
A Commerzbank elemzői szerint azonban Kína befolyása addig tart, ameddig készletei, melyet néhány elemző már csak 10 millió tonnára taksál. A tartalékok értékesítésével egyelőre erősen lefelé tudja nyomni az árakat az ázsiai ország: tavaly februárban a cukor ára még fontonként 30 cent volt, azonban az állami értékesítések nyomán májusra már csak 13 centet ért. Természetesen az ilyen árbefolyásolás csak időlegesen hat, a cukor ára ismét 30 cent felett jár.
Tavaly Kína már komoly kukorica importra szorult: összesen mintegy 1,5 millió tonna behozatala volt. A mostani magas inflációs környezetben azonban hasonló lépésekre kényszerülhet az ország, amennyiben a banki tartalékok szigorítása nem hozza meg a tőle várt eredményt.
A Commerzbank elemzői szerint ennek ellenére Kína idén is jelentős mennyiségű kukoricát fog importálni, még ha csak az év későbbi szakaszában is.