Súlyos lépést tett Kína: itt a kőkemény válasz Trump döntésére

Súlyos lépést tett Kína: itt a kőkemény válasz Trump döntésére

agrarszektor.hu
Kína az elmúlt években jelentősen csökkentette függőségét az amerikai mezőgazdasági importtól, és megerősítette kereskedelmi háborús eszköztárát. Az ázsiai ország számos intézkedést hozott az élelmiszer-önellátás növelése és a mezőgazdasági import diverzifikálása érdekében - írta meg a Reuters.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

A Donald Trump első elnöki ciklusa alatt kirobbant kereskedelmi háború óta Peking tudatosan dolgozik azon, hogy csökkentse függőségét az amerikai agrártermékektől. Ez azt jelenti, hogy az évente még mindig dollármilliárdokban mérhető amerikai mezőgazdasági importot már hatékonyabb fegyverként tudja használni az eszkalálódó kereskedelmi háborúban, anélkül hogy veszélyeztetné saját élelmiszer-biztonságát.

Az ázsiai ország az elmúlt években számos lépést tett mezőgazdasági önellátásának növelésére. 2021-ben elindította a génmódosított kukorica és szójabab kereskedelmi célú termesztését, 2022-ben megnyitotta piacát az orosz búza és árpa előtt, majd 2023-ban jóváhagyta az első génszerkesztett szójababfajta termesztését.

2024 júniusában életbe lépett Kína első élelmiszer-biztonsági törvénye, amely az alapvető gabonafélék és élelmiszerek terén teljes önellátást tűzött ki célul. Az ország emellett 2024-2028 közötti akciótervet indított az okos mezőgazdaság és a precíziós gazdálkodás fejlesztésére. Az erőfeszítések eredményeként 2024-ben Kína gabonatermése rekordszintet ért el 706,5 millió tonnával, miközben az amerikai mezőgazdasági import 14 százalékkal csökkent az előző évhez képest. Az ország 2024-2035 közötti időszakra vonatkozó terve további intézkedéseket tartalmaz a gabonafélék fogyasztásának növelésére és a termelés minőségének javítására.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?