Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
Megnyílt a főváros első termelői piaca a kőbányai Liget téren. A megnyitón jelen volt a vidékfejlesztési miniszter, valamint az alapító Magyar Piac Szövetkezet elnöke, Konrád Istvánné, aki szerint egy régóta fennálló problémát oldódott meg, hiszen a magyar őstermelők termékei Budapesten mindig nehezen beszerezhető termékeknek számítottak.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter beszédében hangsúlyozta a magyar agrártermékek, a hazai termelők fontosságát és az őstermelők megújulási képességét, akiknek piacra jutását a szaktárca pályázatokkal, támogatásokkal segíti.
Az újonnan nyílt Liget téri piacon minden árus a Magyar Paci Szövetkezet tagja, a piac maga 700 négyzetméteres területet foglal el, 23 üzlettel várja a vásárlókat.
A piac kizárólag magyar gazdák és termelők terményeit forgalmazza, és a hét minden napján friss áruval vár mindenkit - írja a kormány.hu