Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A világ legnagyobb hitelminősítő és gazdaságelemző csoportjának közgazdászai az előrejelzésben közölték: a G20-országcsoport egészében 2012-re átlagosan 3,0 százalékos, 2013-ra 3,5 százalékos növekedést várnak.
A ház szerint a Húszak átlagán belül a csoport fejlett ipari gazdaságaiban az idén 1,5 százalékos, jövőre 2,0 százalékos növekedés várható, a Moody's ugyanakkor 2012 egészére "enyhe", 0,5 százalékos visszaesést valószínűsít az euróövezetben.
A hitelminősítő előrejelzése szerint Németország - a legnagyobb EU-gazdaság - hazai összterméke (GDP) az idén 0,5 százalékkal növekedni fog, Franciaország gazdaságának a Moody's stagnálást jósol, a perifériális eurótagállamokban viszont mély recesszióval számolnak a cég londoni elemzői.
A keddi előrejelzés szerint a Moody's Olaszországban és Spanyolországban egyaránt 1,5 százalékos, Portugáliában 3,5 százalékos, Görögországban "5,5 százalékot meghaladó" GDP-visszaesést vár idén.
A Moody's Investors Service keddi londoni elemzése szerint a G20-csoportra kidolgozott növekedési prognózis egyik fő kockázati tényezője az a lehetőség, hogy Irán a nukleáris fejlesztési programja miatt ellene hozott szankciók megtorlásaként lezárja a Hormuzi-szorost, amelyen a világ nyersolaj-ellátásának 20 százaléka halad át. A Moody's becslése szerint ettől az olajárak akár 50 százalékkal is megemelkedhetnek a cég által 2012-2013-ra várt - a West Texas Intermediate amerikai alaptípusra számolt - 100-110 dolláros hordónkénti átlagos olajárhoz képest.
A hitelminősítő szerint a tapasztalati tényekre alapuló tanulmányok azt mutatják, hogy minden 10 százaléknyi tartós olajár-emelkedés a fejlett gazdaságok növekedési ütemét átlagosan 0,2-0,4 százalékpont közötti mértékben lassítja egy év leforgása alatt, de az átlagon belül a hét vezető ipari hatalom (G7), köztük az Egyesült Államok gazdasági növekedését ilyen mértékű olajdrágulás akár 1 teljes százalékponttal is csökkentheti.
forrás: MTI/mfor.hu