Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
Elengedhetetlen az európai élelmiszertermelés forradalmi megújítása, figyelembe véve a környezeti kihívásokat és a szigorú élelmiszerbiztonsági szempontokat. Európa nem engedheti meg, hogy kiszolgáltatottá váljon a külföldi import termékeknek. Ugyanis eurót lehet nyomtatni, élelmiszert azonban nem! Nem szabad visszariadnunk a merésznek tűnő biotechnológiai újításoktól, azonban csak a fogyasztók egészsége és az élelmiszerbiztonság szavatolása mellett!" - mondta Tabajdi Csaba az Európai Növényvédelmi Szövetség éves ülésének házigazdájaként.
"Csak olyan termékeket bocsáthatunk piaci forgalomba, amelyeket független európai- és nemzeti hatóságok vizsgáltak meg, kiszűrve ezzel az ipari érdekek és a szélsőséges nézőpontok érvényesülését." - hangsúlyozta a szocialista képviselő. Előadásában kiemelte, hogy az európai élelmezésbiztonság fenntartása érdekében lényegesen több uniós forrást kellene szentelnünk az agrár-innovációra. "Jelenleg a KAP költségvetése 400 milliárd euró, amelynek csupán töredékét, 0,5%-át fordítjuk fejlesztésekre a mezőgazdaságban. Bizonyos, hogy a magántőke bevonása nélkül nem lehetséges 9 milliárd ember élelmezése 2050-ben."
"A politikusoknak közvetítő szerepet kell játszaniuk a tudomány és a gazdatársadalom között, hogy a termelők alkalmazzák a legújabb tudományos vívmányokat. Ehhez nyújt segítséget az Európai Bizottság által elindított Európai Innovációs Partnerség és a KAP keretében indított gazdálkodási tanácsadási rendszer. Nem szabad megijednünk a biotechnológia újításaitól, ha ezek esetében garantálható az élelmiszerbiztonság és a fogyasztók egészsége. Összeurópai feladat az új termékek hiteles tesztelése, ipari érdekektől mentes értékelése. Nagy felelőssége van a tudományos világnak, amely gyakran közöl tudományosan vitatható felfedezéseket, következtetéseket, félrevezetve a társadalmat. Legutóbbi példa a franciaországi kutatási eredmény, amely patkányok esetében mutatott ki génkezelt kukorica miatt daganatos megbetegedéseket, amelynek tudományos hitelességét egyre több kutató központ kétségbe vonja. A "szenzációs" kutatási eredmény rendkívül nagy nyilvánosságot kapott, s ezáltal a közvéleményben a félelemérzéseket indokolatlanul tovább erősítette." - hangsúlyozta Tabajdi Csaba.