Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A Magyar Nemzet információi szerint a magyar Filetto Kft. szállítási dokumentációja alapján akadtak a lengyel származásúnak felcímkézett hús nyomára. A hatóság vizsgálná, hogy került-e forgalomba Magyarországon a hamisított húsból, de a papírok egyelőre az adóhatóságnál vannak. A papírokban a hús eredeteként egy lengyel vágóhíd szerepel, de a lengyel társhatóság még nem válaszolt a Nébih megkeresésére. Felmerült egy hazai vágóhíd érintettsége is, ám annak az engedélyezési számát valószínűleg a hamisítók ütötték rá a hús csomagolására.
A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy ugyanennek a vágóhídnak a kódja szerepelt a Svédországban lebukott húskészítményeken is. A svéd vizsgálat megállapította, hogy a sertéshúst engedélyezett ételfestékekkel színezték, így annak fogyasztása csak akkor jelenthet kockázatot, ha - a marhahús esetében szokásos módon - nem sütötték át teljesen.










