Nagy István és Áder János is ott lesz az idei Agrárszektor konferencián!
Az idén először 3 napos konferencián előad többek között Bige László, Gyuricza Csaba, Éder Tamás, Feldman Zsolt, Jakab István, Harsányi Zsolt, Makai Szabolcs, Szabó Levente, Kulik Zoltán, Hollósi Dávid és még sokan mások...
Ne maradjon le az év egyik legjelentősebb agrárszakmai eseményéről!
A magyar kormány különösen értékesnek tartja azt a demokratikus politikai gyakorlatot, amelyet Libanonnak sikerült kialakítania. Libanon ugyanis egy rendkívül bonyolult helyzetben európai mércével mérve is teljesen demokratikus, a vallás- és szólásszabadságot, valamint az emberi jogokat mélyen tisztelő politikai rendszert hozott létre - fogalmazott Orbán Viktor. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a magyar kabinet külpolitikai tervei és a libanoni kormányzat elgondolásai között teljes a véleményazonosság és Magyarország minden rendelkezésére álló eszközzel támogatja azt a politikát, amelyet Libanon folytat saját politikai rendszere fenntartása és a régióban betöltött békés szerepe érdekében.
A keddi találkozón a felek főleg gazdasági kérdésekről tárgyaltak, azt vizsgálták, hogy a két kabinet hogyan tudja kedvezőbbé tenni Magyarország és Libanon együttműködését az üzleti közösségek számára. A magyar kormányfő szerint az energiaszektorban, a környezetvédelemben és a mezőgazdaságban már a következő évben előrelépésekre lehet számítani.
Egy partnerségi ösztöndíj-megállapodás keretében a jövő évtől kezdődően százas nagyságrendben érkezhetnek libanoni diákok magyar egyetemekre, és fordítva, magyar hallgatók libaboni felsőoktatási intézményekbe - számolt be Orbán Viktor. A két miniszterelnök megállapodott abban is, hogy jelentősen könnyítik a vízumhozzáférés lehetőségét a libanoni állampolgároknak.
Nadzsíb Mikáti libanoni miniszterelnök a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, országa nagyon fontos szerepet játszik abban a "viharban, amely a közel-keleti térséget jelenleg átszeli".
A magyar kormányfővel áttekintették a két ország közötti politikai és gazdasági kapcsolatok fejlesztésének lehetőségét, tanácskoztak a vízumhoz jutás megkönnyítéséről, a turisztikai kapcsolatok fejlesztéséről és diákcsereprogramokról. Amellett, hogy libanoni diákok tanulhatnának Magyarországon, magyar fiatalokat is várnak a libanoni egyetemekre, hogy arab nyelvet tanuljanak - fűzte hozzá.
A jövő héten Budapesten magyar és arab üzletembereknek rendeznek fórumot, amely jó alkalom lesz a tapasztalatcserére - fogalmazott. Hozzátette, mindkét ország célja a megfelelő befektetői légkör megteremtése, és saját eszközeikkel igyekeznek ösztönözni a beruházásokat.